Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 3820
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Brzuchaty bęben – kolejny poranek muzyczny w filharmonii

Poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 9:14
Aktualizacja: Wtorek, 16 kwietnia 2013, 7:17
Autor: Mea
Jelenia Góra: Brzuchaty bęben – kolejny poranek muzyczny w filharmonii
Fot. Mea
Niedzielny Poranek Muzyczny w Filharmonii Dolnośląskiej odbył się wczoraj (14.04) pod hasłem „Brzuchaty bęben bębni bum bum”. – Dzieci poznały kolejną literkę muzycznego alfabetu i wysłuchały utworów Jana Sebastiana Bacha czy też Ludwiga van Beethovena – powiedziała Katarzyna Kucharska–Dymitraszczuk, specjalistka w Dziale Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych i Rozwoju Filharmonii Dolnośląskiej.

– Poranek Muzyczny to też okazja, by poznać dźwięk różnych instrumentów. Wystąpili muzycy z filharmonii: Marta Fender grała na flecie, Marek Mikulski na gitarze i Tomasz Kujawa na instrumentach perkusyjnych. – Wystąpiły też młode talenty perkusyjne ze Szkoły Muzycznej im. Janiny Garści z Cieplic. To już nasza tradycja, że oprócz muzyków z filharmonii gościmy też młodych wykonawców. Chcemy w ten sposób zachęcić dzieci do nauki gry na instrumentach – mówiła Katarzyna Kucharska-Dymitraszczuk.

Dzieciom bardzo podobał się program Niedzielnego Poranka Muzycznego będącego częścią Akademii Młodego Melomana, który poprowadzili klarnecistka Dominika Łukasiewicz oraz aktor Teatru C.K. Norwida Jacek Paruszyński. – Dzieciaki świetnie bawią się przy muzyce i poszerzają swoją wiedzę na temat różnych kompozytorów – podkreślił Jacek Paruszyński.

- Bardzo lubię Poranki Muzyczne, a najbardziej podobała mi się perkusja. Przyniosłem też rysunek bębenka i wiosny – powiedział Jakub Ewertowski, z Sobieszowa. – Ja też lubię przychodzić na te spotkania wraz z synkiem, bo sprawiają ogromną radość zarówno jemu, jak i mnie. Cieszę się, że poprzez dobrą zabawę może się też wiele nauczyć na temat muzyki – dodała Iweta Pis-Ewertowska, mama Jakuba.

- Podobają mi się te spotkania z muzyką – zaznaczyła Weronika Malaga z Jeleniej Góry. - Dzięki nim wnuczka jest bardziej muzykalna, w domu więcej tańczy i śpiewa. Lubi oglądać, jak występują dzieci, a potem je naśladuje – stwierdził Wojciech Panczkowski, dziadek Weroniki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
437
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
27%
Często
14%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group