Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 2141
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Brzmienie gitary piechowickiego barda na stoku pod Łomnicką Chatą

Wiadomości: REGION
Piątek, 9 września 2011, 8:19
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 września 2011, 15:17
Autor: Accipiter
Fot. Archiwum
Piotr Płaza „Płazior”, znany bard rodem z Piechowic, przedstawiciel klasycznej piosenki turystycznej, stały bywalec festiwali i przeglądów piosenki poetyckiej oraz laureat wielu nagród, już jutro pojawi się na scenie pod Łomnicką Chatą w Łomnicy, w gminie Głuszyca, podczas trzeciej edycji festiwalu „Z gitarą na stoku”. Wydarzenie odbywać się będzie w ramach Dni Dolnego Śląska.

Piotra Płazę „Płaziora”, który wcześniej występował jako Burda Duo, znają przede wszystkim koneserzy dobrego brzmienia i niebanalnych słów oraz miłośnicy poezji śpiewanej i piosenki autorskiej, od której oczekują czegoś więcej niż tylko kilku taktów prostej melodii. W jego repertuarze są klimatyczne i nastrojowe utwory takie jak „Anioł”, „Epitafium dla wędrującego”, „Idę do ciebie poprzez góry, mroki”, „Kilka słów dla Z.”, „Nie zawiodę cię”, „Nieś się z przeznaczeniem”, „Plota”, „Rozdroża”, „Ślad”, „Śmierć potworom!”, „W głowie zamęt, cóż zdarza się”, „W sobotę wieczorem pod semaforem”, „Wołanie do nieba” i „Załamka”.

Jego pełne zadumy kompozycje przy akompaniamencie gitary były wielokrotnie nagradzane, m.in. odebrał nagrodę za drugie miejsce na IV Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Turystycznej KROPKA 2010 - Przeglądzie Utworów z Charakterem PUCH. W 2009 roku podczas 42. Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdy Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie wraz z 38. gitarzystami wspólnie wykonał piosenkę „Rzeka” z repertuaru zespołu Wolna Grupa Bukowina pod przewodnictwem Wojciecha Jarocińskiego i Wacława Juszczyszyna. Było to pierwsze tego typu wykonanie tego utworu i tym samym Rekord Świata został ustanowiony.

Tym razem Piotr Płaza wystąpi już jutro (w sobotę, 10 września) o godz. 16.30 z koncertem na III festiwalu „Z gitarą na stoku”. Miejscem imprezy jest stok pod Łomnicką Chatą w Łomnicy w gminie Głuszyca w powiecie wałbrzyskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~remigiusz 9-09-2011 10:28
Doskonale. Piotr jest świetny a poza tym dobrze przeczytać w Jelonce o nadchodzących wydarzeniach zamiast relacji z tych , które się odbyły.
~;) 9-09-2011 13:18
tak a propo Piechowickiego powinno być z dużej litery ;)
~ 11-09-2011 11:12
Do autora, autorki tekstu. Na tegorocznej giełdzie odbyło się już trzecie bicie gitarowego rekordu a został on ustanowiony w 2009 roku i jak do tej pory jest niepobity. Poza tym nie jest to rekord świata, nigdzie nie jest to oficjalnie zgłaszane. A Piotr Płaza na tegorocznej Giełdzie otrzymał nagrodę za piosenkę oraz nagrodę publiczności. Na poprzednich giełdach był laureatem również nagrody im. Wojtka Bellona oraz nagrody Kuby Wenzla. Proponował bym sprawdzać informacje, zanim się je gdzieś puści.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group