Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 2134
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Brzmienie gitary piechowickiego barda na stoku pod Łomnicką Chatą

Piątek, 9 września 2011, 8:19
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 września 2011, 15:17
Autor: Accipiter
REGION: Brzmienie gitary piechowickiego barda na stoku pod Łomnicką Chatą
Fot. Archiwum
Piotr Płaza „Płazior”, znany bard rodem z Piechowic, przedstawiciel klasycznej piosenki turystycznej, stały bywalec festiwali i przeglądów piosenki poetyckiej oraz laureat wielu nagród, już jutro pojawi się na scenie pod Łomnicką Chatą w Łomnicy, w gminie Głuszyca, podczas trzeciej edycji festiwalu „Z gitarą na stoku”. Wydarzenie odbywać się będzie w ramach Dni Dolnego Śląska.

Piotra Płazę „Płaziora”, który wcześniej występował jako Burda Duo, znają przede wszystkim koneserzy dobrego brzmienia i niebanalnych słów oraz miłośnicy poezji śpiewanej i piosenki autorskiej, od której oczekują czegoś więcej niż tylko kilku taktów prostej melodii. W jego repertuarze są klimatyczne i nastrojowe utwory takie jak „Anioł”, „Epitafium dla wędrującego”, „Idę do ciebie poprzez góry, mroki”, „Kilka słów dla Z.”, „Nie zawiodę cię”, „Nieś się z przeznaczeniem”, „Plota”, „Rozdroża”, „Ślad”, „Śmierć potworom!”, „W głowie zamęt, cóż zdarza się”, „W sobotę wieczorem pod semaforem”, „Wołanie do nieba” i „Załamka”.

Jego pełne zadumy kompozycje przy akompaniamencie gitary były wielokrotnie nagradzane, m.in. odebrał nagrodę za drugie miejsce na IV Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Turystycznej KROPKA 2010 - Przeglądzie Utworów z Charakterem PUCH. W 2009 roku podczas 42. Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdy Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie wraz z 38. gitarzystami wspólnie wykonał piosenkę „Rzeka” z repertuaru zespołu Wolna Grupa Bukowina pod przewodnictwem Wojciecha Jarocińskiego i Wacława Juszczyszyna. Było to pierwsze tego typu wykonanie tego utworu i tym samym Rekord Świata został ustanowiony.

Tym razem Piotr Płaza wystąpi już jutro (w sobotę, 10 września) o godz. 16.30 z koncertem na III festiwalu „Z gitarą na stoku”. Miejscem imprezy jest stok pod Łomnicką Chatą w Łomnicy w gminie Głuszyca w powiecie wałbrzyskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group