Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6778
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Brudy na placu Ratuszowym

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 12 sierpnia 2011, 9:20
Aktualizacja: 14:49
Autor: RED
Fot. RED
Warstwa piachu od kilku tygodni zalega na nawierzchni Rynku.

Jak mówią mieszkańcy, to pozostałość po organizowanych w głównym punkcie miasta imprezach, niedokładnie posprzątana przez odpowiedzialne za czystość służby. Część piasku może pochodzić z tegorocznej edycji Festiwalu Teatrów Wędrujących.

– Nie dość, że kamienice w Rynku są mocno podniszczone, to jeszcze ten brud na nawierzchni. Na pewno nie przynosi to chluby naszemu miastu – zadzwonił do nas jeden z Czytelników, były mieszkaniec Jeleniej Góry, który w rodzinne strony przyjechał na urlop.

Pozostaje mieć nadzieję, że ten wytyk będzie skutkował dokładniejszym posprzątaniem placu Ratuszowego, przez pryzmat którego goście naszego miasta postrzegają Jelenią Górę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz

~jelonka1 12-08-2011 9:32
A zobaczcie zbiornik fontanny jaki jest "czysty".
~doda 12-08-2011 10:08
Pan Zawiła zabrał część funduszy na utrzymanie czystości w mieście .a skutki są już widoczne chodniki .ulice zarastają brudem a do zimy daleko a to miasto turystyczne
~koszmar 12-08-2011 10:08
Dlaczego służby porządkowe mają sprzątać po imprezie cyklistów, uważam że organizatorzy takich imprez powinni sprzątać po sobie, najlepiej bawić się do woli i zostawić SYF po sobie
~Obiektywna 12-08-2011 10:12
Władze miasta tego brudu nie widzą , bo do tego przywykli i sami chyba pochodza z podobnych środowisk . Od zawsze płyta granitowa pod arkadami jest tak brudna , ze aż się kleji , ściany i korytarze śmierdzą wyziewami uryny. Nie sprzątae sa psie kupy , itd. Ciekawe jak radni obraduja w ratuszu przy otwartych oknach ? Czy widzą problem prezydent i zastępcy , bo porządku i woni chyba nie czują. W marketach na mokro z zapachem posadzkę czyści sprzęt maechaniczny . A , Czy posadzki granitowe w mieście turystyczym będą chociaż raz w roku umyte?
~sqandal 12-08-2011 11:49
brud , wstyd to jest to co można małym nakladem finansowym utrzymac w mieście ale jak widać i tego prostego zabiegu nie umiemy zrobić i co tu mówić szumnie o inwestycjach o turystyce , wstyd!!
~lkus 12-08-2011 11:56
Pamiętam jak Pan Prezydent Zawiła co chwilę wytykał Panu Obrębalskiemu, że miasto jest zaniedbane i trzeba je posprzątać. Co zrobił w tym temacie widzą wszyscy. Tak na marginesie, to najczyściej było jak Prezydentem był Pan Józef Kusiak.
ebee 12-08-2011 13:15
W sumie nie ma się co dziwić, skoro rodzimi wyborcy maja ograniczoną zdolność realnej oceny sytuacji, połączoną ze zdolnością przyjmowania tzw "KITU" Kusiak niwiele gadał, a dużo robił . Podobnie Obrębalski. Ale wystarczyło, aby Pan Zawiła nieobecny przez około 10 lat w życiu miasta nagle pojawił się i zaczął snuć wizje o Parku technologicznym i Szybkiej kolei, aby wyborcy "kupili" ten kit. Teraz wychwalają poprzedników. Szkoda, że zapomieli iż duet Zawiła- Czernow miał już swoje 5 minut- mizerne w efekty. Teraz kończa to co zaczęli poprzednicy. I na tym się skończy. Ale dobre i to. Pozdrawiam serdecznie, EBEE
~$$$ 12-08-2011 13:34
do z 11:56 to prawda za Pana Kusiaka miasto było czyste po 22 godz. ludzie chodzili bezpiecznie a teraz rządzi banda małolatów ćpónów i dilerów taki porządek jest w J Górze
~-???- 12-08-2011 13:56
Nikt nie nadąży sprzątać po brudasach mieszkających w Jeleniej Górze.Same śmieci nie przyfrunęły na chodniki czy ulice.Najłatwiej przyszyć łatkę władzy, chcecie mieć czyste miasto to dbajcie sami o tę czystość.Własciciele psów niech sprzątają po swoich pupilach wychodząc z nimi na spacer, palacze niech nie rzucają kiepów na chodniki, uczcie dzieci aby po zjedzeniu cukierka nie rzucali papierków, piwosze niech po wypiciu piwa nie rzucają puszek. Wówczas nie będziemy narzekać że w miescie brudno. W fontannie może być brud osadowy, ale papiery niestety sprawka ludzi. Dbajmy o swoje miasto, a wszystkim będzie przyjemniej.
~Laki 12-08-2011 14:05
Dlaczego wszyscy narzekają, że władza taka i taka napewno nie z moich marzeń. Lecz sami dbajmy o czystość tego miasta. Same śmieci nie przyfrunęły. To mieszkańcy je rzucają.Niech własciciele piesków wychodząc na spacer sprzątają po swoich pupilach, palacze niech nie rzucają petów, uczcie dzieci aby wrzucały papierki do kosza , piwosze niech nie rzucają puszek, do czystości fontanny także przyczynili się mieszkańcy. Dbajmy sami o swoje miasto a będzie przyjemniej wszystkim.Najlepiej narzekać i wymagać od innych.
~Laki 12-08-2011 14:11
Do cenzury w Jelonce! Czy tylko pozwalacie na wpisy które krytykują nasze władze inne wycofujecie?
~wrr 12-08-2011 14:15
Coś mi się wydaje, że tu jakieś przekłamanie. Przechodziłem placem po imprezie rowerowej, sprawdzałem i byłem mocno zdziwiony jak można tak dokładnie posprzątać po takiej kupie piachu. Śladu nie było! Natomiast piasku do budowy elementów scenografii w tamtej części placu używał jeden z teatrów w zakończonym niedawno festiwalu i myślę, że to jednak ich sprawka. Piasek wydaje się świeży, od czasu imprezy rowerowej nawet gdyby coś zostało nie byłoby już śladu - buty plus deszcz, którego nie brakowało.
~ 12-08-2011 15:34
Jaki gospodarz takie miasto!!!!!
~ikus 12-08-2011 15:36
To nie chodzi tylko o plac ratuszowy. Przechodząc po mieście odnoszę wrażenie, że służby porządkowe działają gorzej. Podczas ataków zimy było podobnie. Odśnieżanie miasta nie było takie jakbyśmy sobie my wszyscy życzyli...
~=+= 12-08-2011 17:15
Do: 15:34 - gospodarz jeden a ludzi kilkadziesiąt tysięcy.A więc niech sami więcej dbają o własne miasto. Lecz na to potrzeba czasu już widać różnicę przy wspólnotach. Wiele ze wspólnot wokół budynków ma czyściutko. A odsnieżanie to zupełnie inna broszka, lecz MPGK niestety na życzenie każdego mieszkańca nie może odsnieżać, mają priorytety dróg, głównych ulic, dopiero dalej tych przyległych. Zawsze jest wyjscie zasypało no to szufla do ręki i odsnieżać. Tak robię od kilkudziesięciu lat na swojej posesjii , a także wzdłuż posesji na szerokość całej 3metrowej ulicy. I nie kapryszę bo mieszkam w takim klimacie gdzie jest zima.
~-xxx- 12-08-2011 17:47
przy Ratuszu wystawa\"śmiecić po ludzku\" a na całym Placu wszędzie śmieci i brud.... WSTYD takie piękne miasto a takie brudne, czy stragan z jarzynami przy BWA to najlepsze miejsce i wizytówka miasta, czy pseudo plac zabaw na Placu Ratuszowym to ma też być atrakcja... aż przykro patrzeć jak to miasto schodzi na PSY a turyści szybko odwiedzają Neptuna, przechodża 1-go Maja i do autokarów
~Rodrygo 12-08-2011 17:54
Prawdą jest, że takiego dziadostwa w Jeleniej dawno nie było...brudne latarnie w centrum, dziurawe jezdnie i chodniki, śmierdzaca i brudna zabytkowa fontanna pod nosem władzy, brudne i pełne śmieci ulice /za poprzedników przynajmniej te w centrum były zamiatane/, obskurne kramiki handlarzy "byle czym" w samym sercu miasta. Obecna ekipa "jedzie" na tym co poprzednicy zrobili....i tumani nas obietnicami na przyszłość. Parlament się niektórym marzy....Myślę, że społeczeństwo naszego miasta będzie miało świadomość przy urnach wyborczych, komu należy "podziękować" tak zarówno teraz w wyborach parlamentarnych jak i w niedługiej przyszłości w samorządowych.
~/// 12-08-2011 18:10
Do obiektywna: nazwa autora przeciwieństwem zapatrywań. Tylko pretensje do radnych i prezydenta. Więc zastanów się czy to radni z prezydentem oblewają korytarze, czy oni wypuszczają swoich pupili uchylając drzwi - niech się sam załatwi bo ja nie mam czasu-. Czy to ich rola pilnować tych niechlujnych brudasów?Tak jak napisał ktoś powyżej mieszkamy tutaj dbajmy sami, wówczas i służbom porządkowym będzie lżej i wtedy możemy od nich wymagać.
~do 11.56 12-08-2011 18:36
SLD, ..... ? Nie wiem ale czy to wtedy nie poprawiono losu wielu ciężko pracujacych likwidując targowisko Kiliński? Plac do tej pory stoi pusty, a kolejni internetowi pieniacze przepisują to kolejnym włodarzom. Zapominając kto i kiedy zlikwidował targowisko. Czy to wtedy zlikwidowano izbe wytrzeźwień narażając pacjentów szpitala na wątpliwą przyjemność oglądania różnej maści typków.
~Gość 12-08-2011 18:48
Niech Zawiła z Zośką za miotły chwycą i do roboty ,posprzątać to miasto ,a nie tylko w stołki pierdzieć ,Zosia to chyba miotłą władać potrafi bo do czegoś innego to nie bardzo się nadaje ,miasto brudem i śmiećmi stoi a oni dabatują jak tu listy PO pozamykać ,ot żeśmy się doczekali czasów Tusko--Matołów
~Adrian 12-08-2011 19:31
Zastanawiam się dlaczego jedni prezydenci mogą a inni nie, przecież Plac Ratuszowy to wizytówka miasta, taką wizytówką był za kadencji Pana Józefa Kusiaka - generalnie wydaje mi się, że teraz to ta nasza mała "starówka" taka zaniedbana, kiedyś było inaczej... ;/
Piipi Jelonkowa 12-08-2011 19:45
~do *RED .. warstwa piachu zalega na pl.Ratuszowym o tygodni ? ..,od poniedziałku dn.08.08.2011,kiedy to aktorzy tam zbudowali ogród do swoje sztuki teatralej
~Abc 12-08-2011 21:39
Ci starsi zapomnieli jakim prezydentem był p. Kusiak tak dobrym że nie głosowano na niego bo uważano że nic nie robi.Może trochę zrobił lecz nie za wiele. Następni też są zli, ludzie czy ktoś wam dogodził?.Kiedy p. Kusiak był prezydentem w biały dzień napadnięto moją znajomą i wyrwano jej torebkę, czy on był temu winien?.Łobuzy byli są i będą.Tacy co smiecą, leją po korytarzach, napadają i nie tylko u nas,bo nawet w bardzo spokojnych krajach. Jedno co nas różni od cywilizacji to psie pozostałości. A p. Zawiła został wybrany przez mieszkańców więc nie musi zamiatać chyba że z osobą -Gość-.Ponieważ będą wybory to muszą być listy wyborcze to dla normalnych - normalne.
~xyz 12-08-2011 23:21
cala jelenia jest brudna nie tylko plac ratuszowy....zal.pl
~xyz 13-08-2011 6:48
czy wie ktos kiedy zaczyna sie wrzesien jelenogorski i jak dlugo trwa ? jakie atrakcje beda?
~xyz 13-08-2011 12:42
Wrzesień Jeleniogórski zaczyna się 1 Października ;) atrakcji podobno brak!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group