Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 3952
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Brud do rzeki spłynął z hurtowni

Środa, 15 lipca 2009, 13:41
Aktualizacja: 13:42
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Brud do rzeki spłynął z hurtowni
Fot. .......
Przez dwie i pół godziny straż pożarna walczyła wczoraj z wyciekiem substancji ropopochodnej, która dostała się do rzeki Radomierka. O sprawie straż miejską poinformowali mieszkańcy. Na miejsce pojechali też pracownicy centrum zarządzania kryzysowego oraz WIOŚ, którzy pobrali próbki wody do badań.

Do zanieczyszczenia Radomierki przy ulicy Wrocławskiej doszło wczoraj popołudniu. Mieszkańcy zauważyli to około godziny 16.30 i zaalarmowali straż miejską, straż pożarną, centrum zarządzania kryzysowego urzędu miasta oraz pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Jeleniej Górze.

Ustalono, że substancja, która obecnie została poddana badaniu w laboratorium WOIŚ, dostała się do rzeki studzienką kanalizacyjną znajdującą się na terenie hurtowni budowlanej WKT przy ulicy Wrocławskiej.

– Jak na razie nie ustalono jeszcze sprawcy. Prowadzimy postępowanie wyjaśniające – mówi Marek Szultis, główny specjalista WIOŚ w Jeleniej Górze. – Nie wiadomo bowiem dlaczego, kto i ile tej substancji wpuścił do studzienki. Sprawę próbuje wyjaśnić też kierownik hurtowni.

Jak mówią pracownicy WIOŚ oraz strażacy, którzy usunęli źródło zanieczyszczenia i zatkali kanalizację, na szczęście nie była to duża ilość zanieczyszczenia. Sprawa jest w toku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group