Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9604
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Bronią pociągu do Przemyśla

Środa, 10 lutego 2010, 8:20
Aktualizacja: 8:21
Autor: Ania
REGION: Bronią pociągu do Przemyśla
– Nie pozwolimy na to, żeby połączenia były zlikwidowane. Uważamy, że jest to minimum, jakie powinno mieć każde miasto, nawet najmniejsze – mówi Grzegorz Oleś.
Fot. TEJO
Członkowie Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych dowiedzieli się, że pociąg do Przemyśla może zniknąć z rozkładu jazdy po korekcie, nad jaką obecnie pracuje spółka PKP Intercity. Zmiany mają zacząć obowiązywać od marca.

Połączenie to zostało uwzględnione w rozkładzie jazdy na 2010 rok wraz z pociągiem do Warszawy i Gdyni. Była to w dużej mierze zasługa KODLK. Jego członkowie jesienią minionego roku zbierali podpisy wśród mieszkańców Jeleniej Góry, Legnicy oraz Wałbrzycha i nagłaśniali problem związany z brakiem połączenia stolicy Karkonoszy z Górnym Śląskiem i Małopolską. Akcję komitetu wsparło ponad dwa tysiące osób.

– Nie pozwolimy na to, żeby połączenia były zlikwidowane. Uważamy, że jest to minimum, jakie powinno mieć każde miasto, nawet najmniejsze – mówi Grzegorz Oleś, moderator działu międzyregionalnego KODLK. - Chcielibyśmy, żeby stolica Karkonoszy była atrakcyjna tak jak kilka lat temu, kiedy mogliśmy dojechać m. in. do Frankfurtu nad Menem – dodaje.

Członkowie KODLK ustali także, że codziennie w samej Jeleniej Górze do pociągu do Warszawy wsiada około dziewięćdziesięciu osób. To dużo biorąc pod uwagę fatalny stan linii kolejowej do Wrocławia. W stronę Przemyśla z Jeleniej Góry wyjeżdża ponad trzydziestu pasażerów.

PKP Intercity nie potwierdza informacji związanej z zamiarem likwidacji połączenia do Przemyśla. – Projekt korekty rozkładu jazdy będzie gotowy dopiero w przyszłym tygodniu. Wejdzie w życie z dniem pierwszego marca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
960
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group