Niedziela, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 3889
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Estonia: Brązowy medal Cimosza w Estonii!

Poniedziałek, 12 grudnia 2016, 16:00
Aktualizacja: 16:05
Autor: MDvR
Estonia: Brązowy medal Cimosza w Estonii!
Fot. użyczone
Udanie zakończyły się dla jeleniogórskiego badmintonisty Łukasza Cimosza (Klub Sportowy Chojnik Jelenia Góra) zawody Yonex Estonian Junior. Kadra Polski, w której Łukasz jest jednym z podstawowych zawodników udała się do estońskiego Tartu by powalczyć o medale tej prestiżowej imprezy.

Łukasz Cimosz wystąpił w trzech grach: w grze pojedynczej, mieszanej z Karoliną Szubert (Wrocław) oraz grze podwójnej z Patrykiem Kordkiem (UKS Aktywna Piątka Przemyśl - obecnie uczniem ZSOiMS w Szklarskiej Porębie). Najlepszy wynik jeleniogórski zawodnik uzyskał właśnie w grze podwójnej z Patrykiem zdobywając brązowy medal. Już przed dwoma tygodniami Łukasz i Patryk byli blisko medalu w Słowacji, gdzie podczas YONEX Slovak Youth U17 zajęli piąte miejsce.

Niewiele zabrakło również do medalu w grze pojedynczej, gdzie Łukasz przegrał po zaciętym boju w pięciu setach z Victorem Lindahlem z Finlandii, późniejszym zwycięzcą całego turnieju.

- Bardzo cieszę się z wyników Łukasza, który zdobywa coraz większe doświadczenie na arenie międzynarodowej, potwierdzając je medalami. Medal z Patrykiem cieszy tym bardziej, że Patryk od września jest uczniem ZSOiMS w Szklarskiej Porębie, gdzie na co dzień trenują pod moim okiem - skomentował Adam Słomka, trener obu zawodników.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group