Środa, 7 czerwca
Imieniny: Roberta, Wiesława
Czytających: 9340
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Legnica: Brąz Pauliny Włodarczyk podczas ME w karate

Poniedziałek, 16 grudnia 2013, 13:15
Aktualizacja: 13:19
Autor: MDvR
Legnica: Brąz Pauliny Włodarczyk podczas ME w karate
Fot. użyczone
29 listopada odbyły się w Legnicy 27. Mistrzostwa Europy Kyokushin zorganizowane przez Polski Związek Karate. W Mistrzostwach uczestniczyło 348 zawodników z 23 krajów, w tym z Japonii (na zaproszenie Polskiego Związku Karate w turnieju wystartowała reprezentacja Kraju Kwitnącej Wiśni). Na turnieju nie zabrakło jeleniogórskich karateków pod wodzą sensei’a Piotra Cieślińskiego z Karkonoskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai.

Jelenią Górę reprezentowały Paulina Włodarczyk oraz Andżelika Soliło. Pierwsza z zawodniczek uplasowała się ostatecznie na trzecim miejscu, przegrywając walkę o wejście do finału z utytułowaną Japonką Takemoto Al, która zdobyła mistrzostwo kontynentu. Andżelika Soliło uległa natomiast w pierwszej walce eliminacyjnej przedstawicielce Francji.

- Brązowy medal Pauliny Włodarczyk podczas Mistrzostw Europy Karate Kyokushin jest niewątpliwie największym sukcesem jeleniogórskiego karate w 2013 roku. Tylko w tym roku moi zawodnicy wystartowali w 11 turniejach zarówno w kraju, jak i za granicą, zdobywając łącznie 38 medali. Przynależność do struktur Shinkyokushin oraz Kyokushin, które są największymi organizacjami karate na świecie, daje niesamowite możliwości rozwoju moim wychowankom na poziomie międzynarodowym - mówi Piotr Cieśliński.

Już w styczniu jeleniogórscy karatecy w Rzeszowie zawalczą o kwalifikacje do kolejnych Mistrzostw Europy. W 2014 roku Mistrzostwa Starego Kontynentu odbędą się w Azerbejdżanie. Więcej informacji znajdziemy na stronie klubu www.karatejeleniagora.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
972
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group