Zalogowanych: 8

Jelenia Góra: Brawo Karkonosze!

Niedziela, 1 września 2019, 13:47
Aktualizacja: 13:57
W spotkaniu 4. kolejki IV ligi Karkonosze pokazały klasę. Od 50. minuty biało–niebiescy grali w osłabieniu (prowadzili wówczas 1:0) i zdołali postawić kropkę nad ustalając wynik na 2:0!

Na początku spotkania lepiej prezentowali się goście, którym brakowało precyzji przy wykończeniu akcji. Mocne dośrodkowanie Świdwy na 6 metr mogło doprowadzić do prowadzenia przyjezdnych, ale Kochman nieczysto kolanem uderzył nad poprzeczką. Chwilę później w słupek trafił Olszewski. Dopiero w 27. minucie miejscowi mieli powody do radości. W polu karnym Gargas był faulowany przez Sygnatowicza i z 11 metrów wynik otworzył Oskar Giziński. Do przerwy rezultat nie uległ zmianie, ale niewiele po wznowieniu gry końcowy sukces Karkonoszy stanął pod znakiem zapytania. W 50. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Mateusz Firlej i jeleniogórzanie musieli sobie radzić w osłabieniu. Co ciekawe, był to moment, od którego Karkonosze zaczęły grać dojrzałą piłkę, skutecznie w obronie i groźnie kontrowali. W 63. minucie w okolicy połowy boiska po odbiorze piłki rywalom przez Kuźniewskiego do dogodnej sytuacji dobiegł Gargas, który podwyższył na 2:0. Dwie minuty później biało-niebiescy mogli dobić rywali - po odbiorze piłki na połowie rywali Siudak wyszedł sam na sam, minął golkipera gości, ale z kąta uderzył w boczną siatkę. Przyjezdni do końca nie rezygnowali z walki chociażby o jeden punkt - w 82. minucie świetną sytuację miał Stachów, który chciał przelobować Fościaka, jednak ta sztuka mu się nie udała, bowiem bramkarz jeleniogórskiego zespołu był czujny - podbił piłkę, a następnie ją złapał. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:0.

W następnej kolejce (7.09, godz. 16:00) Karkonosze zagrają w Grębocicach z miejscową Spartą. Wcześniej, bo w środę (4.09) w II rundzie okręgowego Pucharu Polski w Łagowie zagrają z Iskrą.

Karkonosze Jelenia Góra - Sparta Rudna 2:0 (1:0)

Karkonosze: Fościak - Kuźniewski (90' Sołtysiak), Szeweluchin, Gargas (72' Podgórski), Giziński (63' Siudak), Czerwiński (68' Wawak), Bębenek, Frankiewicz, Lekszycki (53' Sutor), Kraiński, Firlej.
Sparta: Kijewski - Kochman (65' Siwak), Frankowski (79' Glazer), D. Malawski, Muzeja, Olszewski (46' Konefał), Oruba, Ostrowski (77' R. Malawski), Sygnatowicz, Świdwa (46' Stachów), Walasek.