Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5950
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Brawa dla Arka!

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 23 stycznia 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 24 stycznia 2007, 13:04
Autor: TEJO
Fot. Arkadiusz Piekarz
Nasz fotoreporter wygrał ogólnopolski błyskawiczny konkurs na reportaż o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Zdjęcia Arkadiusza Piekarza docenił portal Fotopolis.pl. – Nadesłał naszym zdaniem reportaż, który najlepiej oddawał założenia konkursu, a także wykazał się najlepszym spośród nadesłanych prac warsztatem fotograficznym – czytamy w konkursowym komunikacie.

A. Piekarz związany jest z portalem oraz Jeleniogórskim Tygodnikiem Jelonka.com od maja ubiegłego roku. Jest tegorocznym maturzystą. Uczy się w klasie językowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1.

– Na początku rzeczywiście fotografia była moim hobby – przyznaje laureat. – Jednak wraz ze zdobywanym doświadczeniem uczyłem się robić coraz lepsze zdjęcia i mam zamiar rozwijać się dalej w tym kierunku na studiach – dodaje.

Gratulujemy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~jeleniogorzanin na obczyznie 23-01-2007 16:50
"i o to chodzi i o to chodzi" !!! to ze Jelenia Gora jest wykowalnia talentow chyba wszyscy mieszkancy miasta maja tego swiadomosc. Niestety wiekszosc z nich juz pozniej nie wraca do niego... Czy Monsieur Obrebalski jest w stanie to znienic??? Czy moze nic juz sie nie da zrobic???
~Patol 23-01-2007 16:52
To już wiadomo skąd tyle wiadomości z tej beznadziejnej szkoły!! Chopiee wpadaj do innych szkoł i rób zdjęcia.
~mirek 23-01-2007 17:03
Gratuluję!
~Piotr 23-01-2007 17:59
Wszystko ok, tylko dlaczego dużo zdjęć jest takich krzywych? poza tym ok
~Nefretete 23-01-2007 18:07
Gratulacje Panie Arku! - szczegolne wyroznienie za uśmiech Pana prezydenta zatrzymany w kadrze /przedostatnie zdjęcie/ oraz za indianina w ognistym pióropuszu /zdjęcie ostatnie/. Brawo!!!!!!!
~Arek 23-01-2007 19:54
Do Patol: Żerom jest szkołą jak każda inna, na pewno nie bezndziejną. Poza tym, ja muszę się uczyć ;-) To szkoły powinny wyjść z inicjatywą i przesyłać nam informacje lub "zaproszenia" na imprezy. Do Piotra: Taki mam styl, zauważ, że wyszukuję pewnych linii, które w rzeczywistości są pod skosem i traktuję je jako pionowe - w ten sposób normalne piony i poziomy zostają zmienione. Wygląda to atrakcyjniej i ciekawiej niż "zwyczajne" kadrowanie. Do Nefretete: Wielkie dzięki :-)
~Gdzie ten uśmiech? 23-01-2007 20:04
Nefretete- jaki uśmiech, bo ja tam widzę coś pomiędzy zgorszeniem/niesmakiem/zmęczeniem/próbą uśmiechu? On jest podobny zupełnie do nikogo. Gratulacje dla p. Arka.
~ogórek 24-01-2007 8:43
dobry aparat = dobre zdjęcia. strzeli się serie 10 fotek i na bank któraś fajnie wyjdzie;) Mimo to gratuluję Arkadiuszowi :D
~CochaS 24-01-2007 9:27
Gratuluję Panu Arkowi. Spisał się Pan na medal.
~Arek 24-01-2007 12:57
Ogórek, w fotografii aparat jest najmniej ważnym elementem. Sprzęt może wpływać tylko na czysto techniczne aspekty typu szumy, oddanie kolorów, zakres dynamiki itp., jednakże nic nie zastąpi dobrego oka, wyczucia momentu i myślenia. To fotograf robi zdjęcie, nie aparat. ;-)
~Patriota 24-01-2007 16:11
Oczywiście zacznę od gratulacji dla Pana Arka ale zgadzam sie w zupełności z "ogorkiem" odnośnie sprzętu. Dlaczego Pan Panie Arku używa najlepszego sprzętu, niemalże profesjonalnego,i jeszcz go Pan zmienia na lepszy, skoro twierdzi Pan, że w fotografii aparat jest najmniej ważnym elementem. Myslę,że fotoamator ze zwykłym aparatem nie miałby szans.Ja sam coraz częściej skłaniam się w kierunku elektroniki, ale zastanawiam sie czy Pan dałby radę zwykłym manualem bez automatyki i dobrego programu komputerowego? Czy pan siedział kiedyś w ciemni? Ma pan przewagę też z racji funkcji zawodowego fotoreportera, bo Pan zrobił już sporo zdjęć dla Jelonki, myślę,że nie za darmo. Z tego tytułu ma Pan zawodową praktykę za sobą, a ma Pan też pewnie jakieś uprawnienia, które pozwolają na robienie zdjęć tam gdzie inni zwykli fotografowie nie moga nawet wejść. Dlatego myślę ,że takie konkursy powinny być w kategoriach dla amatorów i profesjonalistów, albo wszyscy powinni mieć jednakowe warunki.Wtedy można spróbować obiektywnie oceniać.
~Arek 24-01-2007 17:22
Do Patrioty - Do posiadania najlepszego sprzętu brakuje mi jeszcze wiele. Dlaczego go używam? Bo mogę. Po to został stworzony, aby się nie męczyć z ręcznymi nastawami, z brakiem ostrości, poruszeniem itd. Skoro kogoś stać na to, nie brońcie mu posiadania tego. Czy siedziałem kiedyś w ciemni? Czy potrafię robić zdjęcia na manualu? Technika poszła naprzód i tak jak kiedyś nikt nie kazał pisać gęsim piórem, gdy były dostępne maszyny do pisania, tak teraz niech nikt nie każe poznawać smak "starych, dobrych czasów" a...logów. (Dodam, że sam miałem kiedyś a...logową lustrzankę, ale byłem kompletnym amatorem i klisze dawałem do labu.) Po to wymyślono szybsze i prostsze rozwiązania (światłomierz, matryca), aby nie utrudniać sobie życia. Co do ostatniej kwestii - każdy mógł wziąć udział w konkursie, a nikt nikomu nie broni nabierać doświadczenia, pracując jako reporter. Nawet nie mając pozwolenia na wejście pod scenę, można zrobić bardzo dobre zdjęcia, stojąc w tłumie (wiem z autopsji). I nie jestem jeszcze zawodowym fotografem z prostej przyczyny - wciąż uczę się w szkole.
~Arek 24-01-2007 20:10
Polecam tę stronę http://www.fotal.pl/artykul/Z_malym_aparatem_na_wielka_impreze_doc13596.html , która dobitnie pokazuje, że kompaktem można zrobić dobre zdjęcia na koncercie. Czemu nie mówię o dziennych zdjęciach? Bo je można było zrobić bez żadnych problemów, nie mając żadnych przepustek, wystarczyłaby śmiałość w kontaktach z ludźmi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group