Sobota, 8 października
Imieniny: Brygidy, Pelagii
Czytających: 6196
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bratkowa Góra na początek wiosny

Niedziela, 9 marca 2014, 7:50
Aktualizacja: 7:57
Autor: Zeb
Jelenia Góra: Bratkowa Góra na początek wiosny
Fot. Zeb
Wiosną centrum Jeleniej Góry ozdobią bratki. Na przełomie lata zastąpią je aksamitki, starce i begonie. – Po zimie uporządkowaliśmy już zieleń przy ul. Bankowej i przy Podwalu – mówi Piotr Hamowski, kierownik zieleni miejskiej MPGK. – Do końca marca pozimowe prace zostaną zakończone na całym terenie, za który odpowiadamy.

W tym roku MPGK nie opiekuje się już zielenią w całym mieście. Odpowiada za Plac Piastowski, Park Norweski, ul. Bankową, Plac Ratuszowy, Sobieszów, skwer przy fontannie na rogu Al. Wojska Polskiego i ul. Wolności. Wzgórzem Kościuszki, Parkiem Żiżki, skwerem pomiędzy ul. Okrzei i Wojska Polskiego oraz wszystkimi placami zabaw zarządza inna firma.

Przy pielęgnacji skwerów i parków pracuje w MPGK 25 osób w tym sześć w śródmieściu. Cztery osoby (dwie w Jeleniej Górze i dwie w Cieplicach i Sobieszowie) codziennie sprzątają pasy zieleni wzdłuż ulic. Pozostali pracownicy prowadzą nasadzenia kwiatów, podcinają krzewy, a latem, w miejscach wyznaczonych przez samorząd, koszą również trawę.

- Wiosną w mieście zakwitnie 15 200 zasadzonych przez nas bratków. Niektóre, na przykład przy fontannie, zasadziliśmy już w listopadzie minionego roku - mówi Piotr Hamowski. - Pod koniec maja bratki zastąpią aksamitki, begonie i starce. Będzie ich mniej więcej tyle samo, czyli również ponad 15 tys. Teraz kończymy przycinanie i formowanie jałowców oraz przycinanie cisów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group