Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 7642
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Brak wyobraźni czy raczej skrupułów?

Wtorek, 18 grudnia 2018, 6:10
Aktualizacja: Środa, 19 grudnia 2018, 7:46
Autor: Paparazzi
Jelenia Góra: Brak wyobraźni czy raczej skrupułów?
Fot. Czytelniczka
Zdjęcie kolejnego autodrania przesłała nam nasza Czytelniczka. Tym razem kierowca samochodu marki Dacia Daster zaparkował koło dyskontu spożywczego Biedronka przy ul. Sobieskiego w Jeleniej Górze na niemal trzech miejscach parkingowych. – Do tego kierowca pozostawił swoje auto na kopertach dla osób niepełnosprawnych mimo że nie był inwalidą – informuje oburzona Czytelniczka.

Jak już informowaliśmy, za parkowanie na miejscu dla osób niepełnosprawnych przewidziany jest mandat w wysokości 500 zł, do tego kierowca otrzymuje 10 punktów karnych.

Jak twierdzi Henryk Mieszała, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, osób blokujących miejsca parkingowe jest coraz mniej, ale jak widać, wciąż zdarzają się wyjątki.

Tym, którzy nie pamiętają, dlaczego nie wolno pozostawać swoich aut na kopertach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych, zachęcamy do obejrzenia spotów przygotowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji "Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?". Z nich dowiedzą się m.in. że zajmowanie miejsc parkingowych niepełnosprawnym znacznie ogranicza ich swobodne poruszanie się. Stąd zapewne tak restrykcyjne przepisy dla niepoprawnych kierowców.

Twoja reakcja na artykuł?

5
9%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
4%
Nudzi
2
4%
Smuci
27
49%
Złości
19
35%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group