Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7714
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Boso po żarze na pożegnanie lata

Piątek, 3 września 2010, 9:19
Aktualizacja: 9:19
Autor: Angela
Chodzenie boso po rozżarzonych węglach, widowisko z ogniem, warsztaty lepienia z gliny, plener malarski, „fotowanie” i warsztaty gry na poi – to tylko kilka z atrakcji, jakie zostały zaplanowane na uroczyste zakończenie lata w Szklarskiej Porębie. Moksialiki odbędą się jutro.

Przez blisko dwa miesiące na Skwerku Radiowej Trójki odbywały się artystyczne popołudnia dla dzieci. Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej zorganizował Moksialki. Najmłodsi najbardziej upodobali sobie plenery malarskie z malowaniem twarzy i lepienie z gliny, starsi woleli uczyć się gry na bębnach i oglądać filmy w Moksialowym Kinie Plenerowo Niezależnym.

Wszyscy chętnie uczestniczyli w „fotowaniu”, czyli kreatywnej zabawie z fotografią. Mieszkańcy Szklarskiej i turyści ustawiali się do zdjęcia w zainscenizowanych scenkach, z odpowiednio dobranymi akcesoriami. Każdy dostał swoją fotografię na płycie CD. Były również niespodzianki jak Dzień Kultury Kazachstanu czy występy cyrkowe. Zarówno goście wypoczywający pod Szrenicą jak i mieszkańcy Szklarskiej Poręby za sprawą Moksialek mieli okazję artystycznie i twórczo spędzać wakacyjne południa. W sobotę odbędzie się podsumowanie tych działań – mówią organizatorzy.

W sobotę pożegnanie lata rozpocznie się o godzinie 16.00 plenerem malarskim z malowaniem twarzy. Będą też warsztaty gry na bębnach i poi, lepienie figur z gliny, robienie zdjęć połączone z wystawą. Uczestnicy obejrzą też projekcja filmu „Wakacyjne wspomnienia z Moksialkami" i występ zespołu bębniarskiego Tiriba.

Na godzinę 19.00 zaplanowane jest rozdanie nagród i pokaz tańca z ogniem grupy IRBLOSS. O 20.30 śmiałkowie będą mogli się przespacerować po ...rozżarzonych węglach przy oprawie muzycznej Walończyków. Zakończenie imprezy z wypuszczeniem w powietrze lampionów planowane jest na godzinę 21.00. Oby tylko dopisała pogoda!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group