Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 8151
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Boogie woogie w Orient Expressie

Wtorek, 22 listopada 2011, 8:54
Aktualizacja: 8:55
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Boogie woogie w Orient Expressie
Fot. .....
Boogie Boys, czyli pierwsza w Polsce formacja fortepianowa grająca boogie woogie z domieszką czarnego bluesa, wystąpi 24 listopada o godz. 20.00 w Orient Expressie. Dodatkową atrakcją będzie impreza w stylu lat 80’. Bilety są w cenie 25 zł/30 zł.

Zespół tworzą dwaj pianiści: Bartłomiej Szopiński i Michał Cholewiński oraz perkusista i wokalista - Szymon Szopiński. Artyści mający na swoim koncie już dwie płyty „Revelation” i „Hey You”, korzystają z tradycji rdzennych bluesmanów oraz polskiej muzyki rozrywkowej. W efekcie powstają oryginalne utwory, które w nowatorski sposób nawiązują do starych brzmień, zarówno amerykańskich, jak i polskich.

Muzycy koncertowali w większości krajów europejskich, występując u boku największych gwiazd bluesa i boogie woogie. Zagrali również na urodzinowym koncercie Vince'a Webera. W 2005 r. czytelnicy kwartalnika „Twój Blues” przyznali zespołowi tytuł „Odkrycie roku 2004”. W 2009 r. jako jedyny zespół spoza USA został finalistą największego bluesowego konkursu na świecie „International Blues Challenge”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group