Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6381
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bombowa pamiątka przy szkole rzemiosł artystycznych

Poniedziałek, 7 lipca 2008, 12:21
Aktualizacja: 12:22
Autor: Angela
Ładunek wybuchowy znaleziono w poniedziałek nieopodal budynku Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Cieplicach. Najprawdopodobniej jest to fragment bomby z czasów II wojny światowej.

Niewypał przywieziono razem z ziemią wydobytą z dna rzeki Kamiennej, która miała zostać wykorzystana do prac porządkowych wokół szkoły. Niebezpieczne znalezisko zauważyli pracownicy, którzy mieli zagospodarować rozplantować ziemię. Natychmiast wezwano policję.

– Okazało się, że jest to najprawdopodobniej fragment bomby z II wojny światowej – mówi Bogumił Kotowski z jeleniogórskiej policji.– Nasi pracownicy tego nie dotykali, ani nie przemieszczali. Na miejsce została wezwana Grupa Sapersko-Minerska ze Świętoszowa, która zabezpieczy znalezisko.

Natomiast o sporym szczęściu może mówić z pewnością operator koparki, którą wydobyto groźną „pamiątkę” po wojnie. Gdyby bomba została uszkodzona podczas jej wyciągania z rzeki, sprawa zakończyłaby się zapewne tragicznie. To już kolejne bombowe znalezisko w tym roku. I zapewne nie ostatnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group