Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 6043
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bomba w jeleniogórskiej prokuraturze? Takie fałszywe alarmy były dziś w całej Polsce AKTUALIZACJA

Wtorek, 25 czerwca 2013, 10:06
Aktualizacja: Środa, 26 czerwca 2013, 7:19
Autor: Mea/Red
Jelenia Góra: Bomba w jeleniogórskiej prokuraturze? Takie fałszywe alarmy były dziś w całej Polsce AKTUALIZACJA
Fot. Mea
– Dzisiaj (25.06.) po godz. 8.00 otrzymaliśmy informację od pracownika Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, że w budynku może znajdować się ładunek wybuchowy – poinformowała podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Zamknięte są ulice wokół prokuratury: Chełmońskiego, Muzealna, Matejki i częściowo Wojska Polskiego.

Ewakuowano już ok. 90 pracowników prokuratury, obecnie trwa ewakuacja okolicznych mieszkańców. – Policjanci przeszukują budynek. Na miejscu jest też straż pożarna i pogotowie – mówiła Edyta Bagrowska.

- Z informacji, jakie uzyskaliśmy wiemy, że ładunek miał wybuchnąć o godz. 12.00. Już minęła ta godzina i nic się nie stało, ale nadal zabezpieczamy teren – poinformował Andrzej Ciosk, rzecznik Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, który jest na miejscu.

- W Prokuraturze Rejonowej w Jeleniej Górze zakończyliśmy czynności o godz. 13.30, żadnego ładunku wybuchowego nie znaleźliśmy - poinformowała nas przed chwilą podinsp. Edyta Bagrowska. Ulice w okolicy prokuratury zostały otwarte dla ruchu.

Jak się okazuje, e-mail o podłożonym ładunku wybuchowym trafił dzisiaj nie tylko do jeleniogórskiej prokuratury. - Seria ewakuacji w szpitalach, prokuraturach, sądach, urzędach. Anonimowe maile o rzekomych ładunkach wybuchowych postawiły w stan gotowości policję w co najmniej kilkunastu miastach: Warszawie, Katowicach, Gliwicach, Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Koszalinie, Ostrołęce, Jeleniej Górze, Raciborzu, Krakowie. Najdotkliwiej konsekwencje alarmów odczuwają szpitale, bo kompletnie destabilizują opiekę nad pacjentami - informuje dzisiaj portal gazeta.pl.

- W 21 instytucjach na terenie kraju trwa sprawdzenie pirotechniczne; nie ma zagrożenia dla życia i zdrowia obywateli – powiedział portalowi gazeta.pl szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz - Mamy do czynienia z fałszywymi alarmami bombowymi - stwierdził.

- Alarmy bombowe dotyczą 21 placówek w całym kraju. W Polsce codziennie zdarzają się jakieś fałszywe alarmy bombowe, ale skala w tym przypadku jest wyjątkowa. Powołałem specjalny zespół, który ma ustalić sprawców tej nieprawdopodobnej hucpy. To jest czyn karalny, zagrożony wyrokiem 8 lat więzienia. Liczę na najwyższe wyroki – mówił.

Mężczyzna podejrzewany o fałszywe alarmy bombowe w całej Polsce został zatrzymany w Chrzanowie (małopolskie) - powiedział, jak czytamy na portalu gazta.pl, rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Sokołowski.

Jak dodał: mężczyzna został zatrzymany we własnym mieszkaniu przez policjantów. - Na razie typujemy, że to on może stać za dzisiejszym zamieszaniem, natomiast jeszcze musimy go przesłuchać, wykonać wiele innych czynności, żeby wiedzieć z większą pewnością.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
64
Tak
14%
Nie
86%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Piłka nożna
Karkonosze w ćwierćfinale [SKRÓT VIDEO]
 
Aktualności
Przedszkolaki poskakały
 
Aktualności
Kto znajdzie złoty bilet?
 
112
Radiowozy na prąd
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group