Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 2859
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bójka w tunelu inspiracją do spektaklu

Wtorek, 6 sierpnia 2019, 11:55
Aktualizacja: Środa, 7 sierpnia 2019, 14:37
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Bójka w tunelu inspiracją do spektaklu
Fot. Przemek Kaczałko
Teatr dokumentalny "Zobacz usłyszane" zapowiada drugi spektakl w swoim wykonaniu. Po "Strzępach" przyszedł czas na kolejną produkcję, do której inspirację organizatorzy zaczerpnęli z wydarzenia, które miało miejsce w naszym mieście na początku 2019 roku.
„Zobacz Usłyszane” to teatr dokumentalny, który działa w celu obserwacji miasta i jego mieszkańców. Został powołany przez twórców i animatorów celem reagowania na aktualne sprawy społeczne i kulturalne Jeleniej Góry. Debiutował na betonie „Otwartej Papierni” spektaklem „Strzępy” w reż. Justyny Oleksy. Kolejna produkcje Teatru „Zobacz Usłyszane” - „Na Propsie”, jest odpowiedzą na prawdziwe wydarzenie, które miało miejsce w przejściu podziemnym miasta - powiedział Maciej Pierzchała z Otwartej Papierni.
W marcu tego roku dwie czternastolatki pobiły się na oczach blisko setki dopingujących i rejestrujących agresywne zdarzenie rówieśników. Chcemy poprzez działania animacyjne, dziennikarskie i teatralne przyjrzeć się problemowi rosnącej agresji słownej i fizycznej w naszym najbliższym otoczeniu - dodał M. Pierzchała, który przyznaje, że jest to bardzo odważne przedsięwzięcie.
Jest to bardzo odważny projekt, ale dość potrzebny. Chcemy się przyjrzeć temu tematowi - poprzez nasze działania dziennikarskie, wywiady, spotkania i rozmowy - chcemy zebrać materiał przy współpracy z psychologami i zrobić spektakl, który będzie mówił o tym, że należy reagować na mowę nienawiści, hejt, agresję, która zaczyna się od słów i przechodzi w czyny - mówił twórca Otwartej Papierni przy ul. Kilińskiego.

Zajęcia teatralne rozpoczną się we wrześniu, opiekunką artystyczną i reżyserką będzie Małgorzata Osiej-Gadzina (aktorka Teatru Norwida).

Zapraszamy wszystkich do kontaktu - jeśli chcecie się włączyć w ten projekt, bądź opowiedzieć nam własną historię związaną z hejtem, to jesteśmy otwarci. Chcemy jak najwięcej materiałów pozyskać od uczestników zajścia, obserwatorów i ich rodzin. Co istotne, nie chcemy kiwać palcem tym dziewczynom, tylko chcemy to zrozumieć. Chcemy dobrać odpowiednie narzędzia, aby to, co zrobimy było jasne i czytelne dla młodych ludzi - podkreślił M. Pierzchała.

Twoja reakcja na artykuł?

15
71%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
3
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group