Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 3090
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bój o kota – zdjęcia z akcji

Wtorek, 26 lutego 2008, 8:40
Aktualizacja: 13:09
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Bój o kota – zdjęcia z akcji
Fot. Archiwum
Prawie dwie godziny zajęło strażakom we wtorek przed południem ściąganie kotka, który wlazł na wysokie gałęzie drzewa na podwórku ulicy Okrzei. Zwierzę przebywało tam od wczoraj. Wcześniej, mimo prób, nie udało się go ściągnąć.

Dopiero we wtorek po sygnale jednej z okolicznych mieszkanek strażacy oraz strażnicy miejscy ruszyli z „odsieczą” do miauczącego przeraźliwie zwierzaka. Nie "chciał" on jednak pomocy: bał się strażaków i uciekał na wyższe gałęzie.

Strażacy musieli użyć najdłuższej drabiny, jaką dysponują, aby skutecznie uratować zwierzę. Jeden z pożarników wjechał w pobliże kotka, ściął kilka gałęzi i próbował chwycić zwierzę.

Na próżno. Było agresywne i – choć strażak miał na dłoniach rękawice – pogryzło go w nadgarstki. Następnie… wskoczyło na drabinę i samo zlazło nie dając się złapać nawet na ziemi. Tu kot dał szusa z drabiny i zniknął w mgnieniu oka czmychając w podwórko.

Akcja zajęła strażakom prawie dwie godziny, bo musieli czekać na drabinę, która niemal w tym samym czasie była potrzebna w innej części miasta, gdzie… także ratowano kota, który wlazł za wysoko na drzewo.

Na szczęście podczas tych akcji nic się nie paliło. Za działania strażacy „zapłacą” z własnego budżetu, bo kot był bezpański i zdziczały.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
99
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
16%
Wciąż fatalnie
21%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group