Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 5652
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bój młodych na wierszowane słowa

Sobota, 19 stycznia 2008, 15:23
Aktualizacja: 17:23
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Bój młodych na wierszowane słowa
Piotr Gajek interpretował wiersz Brzechwy zatytułowany "Włos".
Fot. TEJO
Kilkudziesięciu uczniów szkół podstawowych z powiatu jeleniogórskiego wzięło udział w sobotę w eliminacjach powiatowych konkursu recytatorskiego w Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze.

Dziewczynki i chłopcy zaprezentowali różne utwory poetyckie: od typowo "dziecięcego" Brzechwy, po bardziej poważne dzieła, choćby Andrzeja Bursy, czy też Wisławy Szymborskiej.

Jurorom i publiczności najbardziej spodobała się interpretacja wiersza Jana Brzechwy „Włos” w wykonaniu Piotra Gajka z Mysłakowic. Zajął on wraz z Aleksandrą Rak z Kostrzycy i Mateuszem Sieczkowskim z Jeleniej Góry ex aequo pierwsze miejsce.

Dwie drugie pozycje przypadły Marzenie Gadzinie oraz Kamilowi Rakowi z Kostrzycy. Były też trzy trzecie lokaty. Odpowiednio dla Dominiki Jaśniewicz i Aleksandry Ernest z Jeleniej Góry oraz Magdaleny Tokarz z Kostrzycy.

Wyróżniono Ewę Kolczak z Jeleniej Góry, Kamila Brzozowicza z Karpacza, Adrianę Cybulską z Kowar, Mateusza Mięgocia z Piechowic, Patryka Kobiałkę z Siedlęcina, Alicję Wiśniewski z Janowic Wielkich oraz Annę Kędzierską z Miłkowa.

Laureaci ucieszyli się z nagród ufundowanych przez Izabelę Tomasiewicz, sklep Czajchana oraz dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group