Sobota, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 5780
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Boisko przy "Piątce" do drobnych poprawek

Piątek, 29 lipca 2016, 7:31
Aktualizacja: 7:35
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Boisko przy "Piątce" do drobnych poprawek
Fot. agrzywacz
Do końca sierpnia br. konsorcjum: DABRO – BAU A. Dąbrowska, P. Dąbrowski ze Świdnicy ma usunąć wszystkie usterki na nowo wybudowanym boisku przy Szkole Podstawowej nr 5 w Jeleniej Górze. – Za długo czekałam na ten obiekt, by teraz nie dopilnować, by boisko było dobrze zrobione, a jest na nim kilka dziur i źle wykonano łączenia trawy – mówi Beata Kopecka, dyrektor SP nr 5 w Jeleniej Górze.

Boisko przy Szkole Podstawowej nr 5 w Jeleniej Górze to nowa inwestycja, która została zakończona na początku lipca br. Koszt budowy tego obiektu to około 267 tys. zł. Wykonawca najpierw rozebrał stare boisko szutrowe, zlikwidował szambo i nieużytkowaną studnię kanalizacyjną, a następnie wybudował nowy obiekt ze sztuczną trawą. Boisko ma powierzchnię 819 mkw. i składa się z boisk do: mini piłki nożnej, siatkówki i koszykówki. Teren został odwodniony i oświetlony oraz ogrodzony.

- Były już intensywne opady deszczu więc mieliśmy możliwość sprawdzenia czy teren odpowiednio chłonie wodę – mówi dyrektor szkoły Beata Kopecka. – Na szczęście w tej kwestii wszystko jest w porządku, ale po tych intensywnych opadach pojawiły się nierówności i wgłębienia. Dodatkowo źle zrobione są łączenia trawy. Nie mniej cieszymy się z nowego boiska i do pełni szczęścia brakować nam będzie już tylko większej hali sportowej, bo teraz dzieci ćwiczą w salce zastępczej o wymiarach 43 m kw.– mówi dyrektor szkoły.

Nowe boisko to piękny prezent dla placówki na jej 70-lecie, które „Piątka” będzie oficjalnie świętować w październiku br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group