Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6331
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bogusław Kempiński ukarany za cudzy bałagan

Wiadomości: JELENIA GÓRA/ WAŁBRZYCH
Sobota, 29 grudnia 2007, 8:51
Aktualizacja: 9:02
Autor: TEJO
Fot. AGA
Były przedsiębiorca i właściciel firmy Kembud znów ma kłopoty z prawem. Tym razem rzecz tyczy Wałbrzycha, gdzie B. Kempiński miał działki. Musi zapłacić karę, bo ich nie posprzątał. Tyle że od połowy marca działki nie są jego.

Pisze o tym sobotnio–niedzielna Polska Gazeta Wrocławska. Bałagan na działkach Kempińskiego przy ul. Basztowej i Długiej na wałbrzyskiej Piaskowej Górze i Podzamczu zirytował tamtejszych strażników miejskich. Ponieważ – mimo wielokrotnych napomnień – właściciel nie zgłaszał się, przekazali sprawę do sądu. Ten uznał, że jeleniogórzanin musi zapłacić karę.

Sytuacja jest absurdalna, bo – jak podkreśla sam Kempinski – działki nie są jego, bo zostały zlicytowane przez komornika. Wałbrzyska straż miejska ripostuje, że nic o tym nie wie, bo były właściciel nie zawiadomił o rzeczywistym stanie rzeczy.

Sąd zajmie się sprawą jeszcze raz. Teraz ustala, czy i kiedy działka została sprzedana przez komornika. Poszuka też nowego właściciela. Czy B. Kempiński będzie musiał zapłacić za brudy na nie swojej miedzy? Okaże się w styczniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz

~belgin 29-12-2007 10:49
teraz to chlopiniu nie dadza spokoju zadar nie z tymi ludzmi a ze nie ma plecow taka jest zeczywistosc w naszym kraju jak sie nie ma do czego doczepic to ukaraja go ze głosno chodzi
~x2v 29-12-2007 15:41
a ogólnie to hodowca gołębi i złoty człowiek tylko ludzie go nie rozumieją i ciagle czegoś chcą a to pieniedzy, mieszkań
~@ belgin 29-12-2007 17:01
Widocznie nie mieszkasz w budynku made by Kempinski, bo byś tak nie bronił faceta. Na jedną wspólnotę wypadają średnio dwie sprawy w sądzie rocznie przeciwko niemu, takie chłopina ma rewelacyjne pomysły.
~jelgór 29-12-2007 17:16
Jak kogoś złapie fotoradar w jego wozie, a on potem sprzeda auto, to zawsze może powiedzieć "walcie sie panowie, to już nie moja bryka". Fajna strategia, tylko naiwna.
~ahoj 29-12-2007 18:39
Ale ten Pan to ma pecha, a moze po prostu zajmie sie swoimi sprawami i wyprowadzi je do konca? Podoba mi sie tlumaczenie, komornik niedobry wzial i sprzedal. A dlaczego sprzedal? A mial Pan komornika? Przypomnijmy, ze ten Pan to kandydat na posla a wczesniej na radnego. I z komornikiem na glowie, z sadem, itd.... To sa ciekawe tematy...
~zyga 29-12-2007 18:50
Temu strażnikowi miejskiemu,któremu kazano zrobić wniosek do Sądu i temu kto go podpisał należą się gwizdy. Panowie nauczcie sie przepisów bo wstyd. Kiedy nie wiecie kto jest właścicielem działek to należy trochę się pofatygować i ruszyć mkakówką. Ale widocznie to było zbyt ciężkie.
~Hava Nagila 30-12-2007 0:11
........mysle ,ze ten pan w koncu odda skradzione ludziom pieniadze. Znam osobe , ktorej nie oddal pieniedzy i nie dal zaplaconego mieszkania . A moze tak po chrzescijansku "oko za oko , zab za zab " ???.......A moze pan Kempinski to poprostu z hebrajskiego -chazir ???
~oszukany 30-12-2007 0:54
niech zlicytują jego nowy (stary) wóż terenowy...
~Ave maryja 30-12-2007 1:29
Biskup krytykuje decyzję sądu - "ta matka miała plan, by zabić" Ordynariusz łomżyński Stanisław Stefanek skrytykował zasądzenie rodzicom dziecka z chorobą genetyczną odszkodowania od szpitala za wcześniejszą odmowę badań prenatalnych. - Najgroźniej brzmi słowo odszkodowanie, bo to oznacza, że wyrządzono szkodę (...), czyli była krzywda. Na czym polega ta krzywda? Na tym, że żyje człowiek, że uratowano od zabicia życie ludzkie? - pytał w Radiu Maryja bp Stefanek, który jest też wiceprzewodniczącym Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski. Według niego sprawa może mieć skutki dla psychiki dziecka, gdy dorośnie.
~Prowokator 30-12-2007 10:50
Ta k się złozyło, że stosunkowo dobrze znam sprawę Pana Bogusława Kempińskiego, a zwłaszcza kulis nie rozliczenia sie z ew. zobowiązań z tytułu budowy mieszkań. Jest to typowa sprawa "ślusarz zawinił, a kowala powiesili". To nie do Kempusia - jak popularnie nazywa się ten gołębiarz - kierować pretensje,o zwrot nalezności, ale do Naszych Kolejno Panujących na Stolcu Ratuszowym Kusiaka i Orębalskiego,oraz kolejnych Prezesów, Dyreltorów, i czort wie jak wielu jeszcze naciagaczy z óżnych Firm To Oni wskutek własnej głupoty, a przede wszystkim chęci pokazania "kto tu rzondzi" narażaja nas wszystkich=- mieszkańców tej zakichanej wiochy J.G. na poważne straty. Przecież ten Pan wybudował całe osiedle , przy czym do chwili obecnej - wbrew wymogom art. 49 Kodeksu cywilego ZARÓWNO "WODNIK", jak i zakłady gazownicze oraz Zajłady Energetyczne " tluka kasiore" na urządzeniach przez niego wybudowanych a które MUSZĄl zgodnie z prawem wykupić za zywą gotówkĘ. PpONIEWAŻ DOTYCHCZAS "RŻNĄ GŁUPA" DLATEGO kEMPUŚ NIE MA PIENIĘDZY NA WYKUP. a JAK NIE MA TO kOMORNIK.. oT I KOŁO SIĘ ZAMYKA. . Chłop niestety nie ma na tyle pieniędzy, aby wystapić z roszczeniem o NAKAZANIA NA DRODZĘ SĄDOWEJ wykupu tych urządzeń przez ww. kanciarskie Firmy , gdyz wymaga to zapłacenia w Sądzie około 8 % wartości przedmiotu sporu - a jest to konuieczność wywalenia " na dzień dobry" około 200 tys zł w odniesieniu do jednej z ww kpiących z prawa Firm.. A odsetki od tego liczone od daty kiedy to Firmy zczęły korzystać z ww. urządzeń ROSNĄ - i bija NAS WSZYSKICH ( podatników ) po kieszeni.Sprawa juz była kilkakrotni pokazywna przez red Jaworowicz i jest na ogół znana. Z tego tez powodu raczej sie nie dziwie ww przeciwnikom p. Bogusława, którzy psy na nim wieszazaja, chca zlikwidować Jego resztki dobytku , gdyz jak sądze maja w tym interes osobisty - DALSZA NIEMOŻLIWOŚĆ SKIEROWANIA PoŚREDNIO PRZECIWKO NIM ROSZCZENIA ODSZKODOWAWCZEGO. Ale trzeba pamiętać, "ze te się smieje, kto się smieje ostatni" i że ludzka krzywda zawsze się odbije na krzywdzicielu jak belka na misiu wylkradającym miód z barci - im mocniej odbije ja tym mocniej dostanie w durny łeb.... O ile wiem, to najprawdopodobniej w końcu Pan Bogusław uzyska zwlonienie z kosztów nazwanych umownie wpisowym do rozpoczęcia procesu, a wtedy niestety będzie to kosztować naszych( pożal się Boże WŁADCÓW NA stolcu RATUSZOWYM) dalszej utraty "twarzy" BO O HONORZE TO TU TRUDNO MÓWIĆ... A naskosztować tobędzie uszczknięcie z kasy miejskei znaczącej kwoty, któa można byłoby wykorzystać na inny ważny celI dotyczy to tylko WODNIKA ( bo pozostali zapłaca z własnej kasy) najprawdopodbniej około 1 ml zł w tym około 20 % stanowić moga odsetki za nierzetelność i zwykłą ordynarną hucpę. A co na to Radni?
~Prowokator 30-12-2007 11:04
Nie kryję, że niepokoi mnie polityka publikacyjna moderatora w zakresie utrzymania "na widoku"poszczególnych publikacji? Zastanawiam się - czy aby nie jest to swego rodzaju wprowadzenie cenzuy? Proszę popatrzciee na tę stale poblikowana " aktualną" stronniczkę. Artykułu "cegły i gniioty" z początku grudnia, a do niedawna nawet z listopada. Natomiast takie , które znalazły większy oddźwięk to juz po kilku dniach przesuwane są na zoraz daksze mnie dostępne stronnice. Byc może iż Redaktor Odpowiedzialny wystraszy się RYMCYMCYMA któy Go zaatakował za m.in. moją wypowiedź w sprawei zadań szkolnych odrabianych przez małych niewiolników - uczniów godzinami po lekcjach jak i kulisami takiego stosunku belfrów do tej kaso dojnej sprawy. Do sprawy tej zamierzam w najbliższych dznia - by nie psuć CHUMORÓFPT Profesorom z PT (Plena Titula) Szkół, bo i tak jak mi jest wiadomym z wypowiedzi, niektórzy dostawali takiej "biegunki słów" że.... Ale póki co to życze dożo szczęścia w Nowym Roku! <br><br> <i> dziękujemy :-) a wbrew pozorom chronologiczność ukazywania się informacji zależy - poza tematem tygodnia i tekstami sponsorowanymi - tylko i wyłącznie od upływu czasu, a nie od spiskowych teorii dziejów Pana Prowokatora - - wszystkiego dobrego w Nowym Roku :-) TEJO </i>
~Do belgin 30-12-2007 12:37
Pan Kępiński ma sporo wrogów i sporo długów do spłacenia, ale chyba o tym zapomnial. Niech się nie ździwi jak ktoś zacznie się o to upominać !!!!! i To nie w taki łagodny sposób jak SM.
~Prowokator 30-12-2007 14:31
Miły Tejo! O uile dysponujesz tak nowoczesnym przyrządem jak lusterko - zerkaj w nie od czasu do czasu, bo obawiam sie o długość nosa ( vide Pinokio).... Z uwagi na wiek, ( wiadomo starcza złosliwość..) jak i upiedl***ść ( pardon za brzydki ale nie wulgarny ) wyraz. Ale to nie spiskowa teoria dziejów" bo do takiej rangi ta rubryka jeszcze nie urosła, a ponadto pomyliłes Przyjacielu pojęcia) ale proste zestawienie potwirdzaja moje UWAG, a przeczą Twoim twierdzeniom o chronologii dziejów tej ciekawej stronnicy: Twierdzic, iże o pozostaniu na 1 ( aktualnie dostępnej bez poczukiwań ) stronie decyduje chronologia: Zerknij na tę stronę: Tytuł: SEGREGACJA SMIECI OBOWIĄZKIEM data publikacji 27 LISOPADA 2007 ilość komentarzy 31 - nie odnotowałem daty ostatniego Tytu DLACZEGO WARTO PRZYUJECHAĆ DO KOTLINY JELENIOGÓRSKIEJ data publikacji 9.XII.2007 Ilośc komentarzy 22 ( nie odnotowałem daty ostatniego - ale sprawdzic można Tytuł: KONCERT DLA SONI data publkacji 8 listopada 2007. ilość komentarzy 94 ostatni 16 listopada 2007 r. A teraz strona 6 części archiwalnej; Tytuł : ZADANIA DOMOWE NIELEGALNE" data publikacji 19 GRUDNIA 2007 R. KOMENTARZY 31 ZDJETO ZE STRONY 1 PO OKOŁO 4 DNIACH Tytuł: RADA POWIEDZIAŁA " NIE" ALE WODA I TAK PODROŻEJE. dat publikacji 18 .grudnia 2007 KOMENTARZY 19 ZDJETO ZE STRONY 1 JAK WYŻEJ tytułŁ" DOSTAWY NA ZAKAZIE RUCHU data publikacji 18.XII. 2007 r. Komentarzy 23 - zdjecie ze strony1 jak wyżej tytuł PKS W ODWROCIE - data publiokacji 18 GRUDNIA 2007 komentarzy 32 - data zdjęcia z 1 strony jak wyżej. Czy iostotnie wświetle powyższego jest to "spiskowa teoria dziejów" czy coś zupełnie innego? Wydaje mi się,. że nie można w sprawach, któe - jak to wynika zarówno z wagi sprawy, jak i ilosci komentarzy "zamykać ust" tym, których jednak lekceważenie przez " władze " spraw maluczkich, czy tez wyżywania się na nich jak ma to miejsce w podanych wyżej, a tak szybko " zdjętych z afsza sprawach.I tu nie ;pomoże stosowanie stosowanie znanej z Radia Erywań metody " A u Was bija murzynów..." bo chowanie głowy, czy innej częściciała w piasek nic nie da o czym juz sie przekonałem przechodząc wielokrotnie od 1956 r.skutki takie go postepowania Niestety los ryucił mnie do Jeleniej, która uznałem" za moje ostatnie miejsce" i poprostu bolą mnie problemy opisanego lekceważenia. Dlatego też przyjąłem tak rażąc przeciętnego człowieka pseudo bo to i opozwala na zachowanie dystansu od przesadnie ostrych wypowiedzi... Pozdrawiam
~Prowokator 30-12-2007 14:38
Do belgina and consortes. Uwaga prywatna. Z pustego salomon nie naleje.. a w czasie stosunkowo ostrej rozmowy z Kempusioem co do udzielenia Mu pomocyn w yztskaniu ww środków z roszczeń odszkodowawczych za bezumownie i bezprawnie uzytkowane urzadzenia ustalono, ze niezwłocznie, jak dostanie pieniądze z ww trzech źródeł to w ierwszej kolejnosci spłaci ludzi... A ja jednak wierzę w człowieka. Ponadto projektiwana metoa zdacia ostatnich portek z Niego przypomina mi powioedzonko p tym, ze nie zarzyna sie kury, któa znsi złote jaja. .. Waszk wsadzenie Kempusia do pudła nie tylko nie przyspieszy ezgekucji zobowiązań, ale ja wręcz oddali ad calendas grecas
~Nie TEJO 30-12-2007 15:24
Idąc tokiem rozumowania powyższego prowokatora - skądinąd bardzo nerwowego, świadczy o tym ilość błędów ort. i interp. - nie ma u nas sprawiedliwości. Znaczy się wymiaru sprawiedliwości, niezawisłego. Bo gdzie były sądy jak wymierzano karę "kempusiowi", dlaczego nie ustaliły PRZYPOZWANYCH, faktycznych winowajców, znaczy się Naszych Kolejno Panujących - jak twierdzi prowokator? Mam rozumieć, że w tym naszym grajdołku jest (jak wszędzie pewnie;-)) grupa trzymająca władzę? Czy może po prostu "kempuś" umiał robić interesy, sponsorować futbol, a zapomniał podać przed sądem kto go okradł? Ponoć "kempuś" otrzymał już sowite zwroty i jak widać na ulicy i przed jego domem, daleko mu do "chodzenia w wałęsowskich skarpetkach". Czy aby w pierwszej kolejności człowiek uczciwy nie zadowoliłby najpierw swoich wierzycieli, a potem zadbał o własny dobrobyt? Tu jest inaczej. Wnioski nasuwają się same.
~Hava Nagila 30-12-2007 16:24
........mysle ,ze ten pan w koncu odda skradzione ludziom pieniadze. Znam osobe , ktorej nie oddal pieniedzy i nie dal zaplaconego mieszkania . A moze tak po chrzescijansku "oko za oko , zab za zab " ???.......A moze pan Kempinski to poprostu z hebrajskiego -chazir ??? ........a chazir po hebrajsku to swinia tak dla uzupelnienia .
~oszukana 30-12-2007 19:09
Człowiek odpowiedzialny nie zaciąga kredytu, jesli wie, że nie ma gwarancji jego spłacenia. Człowiek roztropny nie prowadzi inwestycji, jeśli nie ma odpowiedniego zabezpieczenia rezerw finansowych lub ubezpieczenia od plajty. Człowiek honorowy po takich "wpadkach" nie wystawia swojego nazwiska w wyborach na reprezentanta narodu. Chaziarami są ci, którzy głosują jeszcze na tego przypadkowego przedsiębiorcę, co nie umie się nawet wysłowić.
~zuza 30-12-2007 20:04
<i> post usunięty po wskazaniu internauty </i>
~do autora 30-12-2007 21:41
Co znaczy "post usunięty po wskazaniu internauty " dot. komentarza zuzy z 20:04 <br><br> <i> Każdy zalogowany uczestnik forum może wcisnąć guziczek ze znakiem zakazu, wtedy daje do zrozumienia, że jego zdaniem, post łamie regulamin - moderator owo zdanie może uwzględnić i post usunąć - z poważaniem - Redakcja </i>
~jelgór 31-12-2007 0:45
Panie Konradzie, a co jeszcze może taki zagolowany internauta?
~Do prowokatora 31-12-2007 8:46
Kolego Ty najwidoczniej nie znasz sprawy Pana Kempińskiego. Widzę, że coraz więcej ludzi go zaczyna żałować, a zastanawiam się dlaczego. Za takie przekręty to jak w krajach arabskich rękę obciąć. A poza tym wystarczy zobaczyć sobie listę wierzycieli, która komornik przysyła każdemu wierzycielowi w tym mnie raz w miesiącu i do kogo idzie kasa za zlicytowany majątek, oraz przejętą gotówkę. Tak się składa, że P. Kempiński wziął swojego czasu rozwód z żoną (z którą dalej mieszka). Płaci jej alimenty w 5-cio cyfrowych kwotach, a reszta dłużników czeka. I co dalej żałujesz tego Pana ??
~Prowokator 3-01-2008 16:54
Ha !!! Człeki? Abo widzieli SPRAWIEDLIWOŚĆ??? Bo ja nie!!! Przepisy sa po to aby wiedzieć co mamy ominąć? Pomoc Radców Pr5awnych i Adwokatów - Pożądana Dowody? Tym gorzej dla nich, ze istnieją - bo i tak patrz po co są przepisy? Widzę tu nie PROBLEM LUDZI TRZYMAJACYCH WŁADZĘ a problem Radia Erywań " A u was biją murzynów" czyli tematów zastępczych!! To jak to się stało, że wyroki karne Kempusia ANULOWANO??? Czary jakieś, czy co? A propos "trzymajacych władzę" Popraw celownik - bo tu miałem ma myśłi osoby, KTÓRE KORZYSTAJĄC Z KORYTKA pod pretekstem TRZYMANIA WŁADZY" właśnie jej autorytet podrywaja i działają na Jej szkodę? Chociażby sprawa Kempusia!!! Dlaczego nie rozlicza sie uczciwie zgodnie z wymogami art. 49 Kodeksu cywilnego z inwestycjami, które wykonał ( wodociagi , ka...lizacja, gaz, elektryczność) które weszła w sklad odpowiednich przedziebiorstw, przynosza niezłe zyski Prezesom Fiorm, a straty NAM Mieszkańcom, po będziemy misieli zapłacić odsetki karne ... A drogi, ich remonty. ul. Lubańska i inne, ul. PCK Wróblewskiego. Ech szkoda czasu i nerwów na powtarzanie tego samego... A co do zarzutów interpunkcji, skladni, gramatyki itp bzdetów to już się kilka razy wypowiadałem.. Szczyt idiotyzmu " Praca magisterska Dlaczego słowo "D**a piszemy przez "u" otwarte? Przecież tak cuchnie - przeba przez "ó".A " "OŻONT"( uRZĄD),a "FZHUT" , Juz czuje tę biegunke słów w "obronie polszczyzny" idiomów itp. A ponadto tak skutecznie tłumione przez Tejo duskusje nad "nielegalnościią zadań domowych" czy zsyłka do niewoli szkolnej 6 latków w sytuacji ewidentnej nierównowago możliwości nauczania dzieci wiejskich i miejscich, celowego i świadomego dokonywania podziału na dzieci geniuszy ( kadry nauczycielskiej) i tumanów niewolników pozostałej hołoty. I nic tu nie pomoże wydziwianie na tematy zastepcze o bitych murzynach, czy "TRZYMAJACYCH WŁADZĘ
~Prowokator 3-01-2008 16:59
Ps. A żonie Kempusia - to radże wystapić o podwyżke alimentów bo istotnie z 5 cyfrowycy alimentów nikt jeszcze sie nie utrzymał, bo przecież grosze po przecinku to też syfry, a przecinek pomiędzy nimi to tez znak matematyczny,A zatem nawet za 99,99 zł trudnio byłoby sie utrzymać !!! Co nie?
~05-01-2008 czerwono-czarny 5-01-2008 16:05
ludzie-ludzie oprzytomnijcie właśnie żona Kempusia go wtak ciężkiej sytuacji nie opuściła , ten kto pisał o ich rozwodzie to jest chory na umyśle . Ludie pokażcie mi takiego drugiego co postawił śię sędziom,prokuratorom. Pokażcie takigo przedsiębiorcę który nie chowa majątku tylko go publicznie pokazuje,mówi o swoich dłużnikach i mówi o kwocie ,NowinyJelenigórskie to potwierdzają,a wy wszyscy złośliwcy chcielibyście aby śię powiesił a zwłaszcza ci którzy muszą mu zapłacić.Szlag was trafia bo udowodnił swoje racje czterokrotnie w telewizji publicznej i przed sądami, a sady kapturowe razem z tymi złosliwcami chciały go zamknąć bo mają u niego długi.
~do prowokator itp. 7-01-2008 14:18
Czasami odnoszę wrażenie, że ludzie, którzy chcą zaistnieć na jakim forum to niechodzili nigdy do szkoły, a jak już do szkoły wyszli to do niej nie doszli. PROSZĘ WAS WSZYSTKICH PISZĄCYCH SZANUJCIE JĘZYK OJCZYSTY I ZAJRZYJCIE CZASEM DO SŁOWNIKA, A JEŚLI NIE ZALEŻY WAM NA JĘZYKU TO ZRÓBCIE TO ZE WZGLĘDU NA SIEBIE. Mam nadzieję że w przyszłości będzie lepiej. Optymista
~samira 2-01-2016 20:12
Iwona Kepinski to jego żona? Ta która pracuje w JSM jelenia góra?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group