Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6240
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bóg mordu na weekend w Norwidzie

Środa, 27 lutego 2013, 9:57
Aktualizacja: 9:59
Autor: Org
Jelenia Góra: Bóg mordu na weekend w Norwidzie
Fot. Archiwum Teatru
Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze zaprasza 1. i 2. marca o godz. 19.00 na spektakl Yasminy Rezy „Bóg mordu” w reżyserii Bogdana Kocy. Na każdy spektakl mamy po jednej podwójnej wejściówce – do odbioru w kasie teatru na hasło Jelonka.com, na godzinę przed spektaklem, czyli od godz. 18.00.

Prapremiera "Boga mordu" (tytuł oryginału „Le Dieu du Carnage”) odbyła się 8. grudnia 2006 roku w Zürichu, w reżyserii Jurgena Goscha. W roku 2008 miała miejsce jej londyńska premiera. Jest to historia dwóch małżeństw, które spotykają się, by przedyskutować zdarzenie dotyczące ich synów - syn Państwa Houllié pobił dotkliwie syna państwa Reille. Spotkanie, odbywające się początkowo w niezwykle spokojnej atmosferze, z czasem przeradza się w totalny chaos, wyzwalając w rodzicach chłopców niekontrolowane emocje.
 
Sztuka została w 2009 roku uhonorowana prestiżową nagrodą imienia Laurence’a Oliviera za najlepszą komedię roku.  W tym samym roku londyńskie przedstawienie „Boga mordu” otrzymał również Tony Awards za najlepszą reżyserię i za najlepszą rolę kobiecą.
 
W jeleniogórskiej realizacji występują: Elwira Hamerska-Kijańska, Małgorzata Osiej – Gadzina, Jarosław Góral, Piotr Konieczyński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group