Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8565
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: "Bóg" gitary na scenie

Niedziela, 2 lipca 2006, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 2 lipca 2006, 21:49
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: "Bóg" gitary na scenie
Fot. Arek
Koncert gitarzysty Joe Satrianiego zgromadził na wrocławskim rynku nie tylko mieszkańców stolicy Dolnego Śląska, ale i wielu fanów muzyka, którzy przyjechali z Jeleniej Góry.

Jak podała Polska Agencja Prasowa, znakomity muzyk porwał publiczność, która nie chciała mu dać zejść ze sceny. Artysta bisował dwa razy. Podczas występu zaprezentował m.in. utwory ze swojej tegorocznej płyty „Super Collosal”.

Fani, którzy na żywo posłuchali i zobaczyli Satrianiego, określili go jako „boga gitary”. Sam artysta w latach 80. grał koncerty m.in. z Mickiem Jaggerem. Na
początku lat 90. na kilka miesięcy zastąpił gitarzystę Deep Purple, Ritchiego Blackmorea. Później rozpoczął solową karierę.

Jego dorobek to kilkadziesiąt płyt. Znawcy podkreślają, że Satriani znany z używania tzw. techniki tappingu pianistycznego, gdzie palce obu rąk uderzają w struny, bez użycia kostki.

– To znakomity koncert, szkoda, że nie możemy się doczekać takiego wydarzenia w Jeleniej Górze – powiedzieli nam mieszkańcy stolicy Karkonoszy, którzy spędzili wieczór na wrocławskim rynku. Koncert odbył się z okazji Święta Wrocławia, które trwało do niedzieli przez 10 dni.

Najwytrwalsi mogli zjeść nietypowe wspólne śniadanie podane na zakończenie maratonu Wrocław Non Stop. O 3. 30 podano 6 tys. porcji gorącego barszczu z krokietem, tysiące kanapek oraz owoce. Były też ciepłe i zimne napoje.

Rozmach wrocławskiej imprezy polecamy uwadze organizatorom tegorocznego Września Jeleniogórskiego. Może ściągną ciekawe pomysły?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
226
Nigdy
20%
Rzadko
41%
Czasami
24%
Często
15%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group