Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8398
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Bociek na rondzie

Sobota, 14 maja 2022, 6:00
Autor: WAC
Podgórzyn: Bociek na rondzie
Fot. WAC
Okazała figura bociana wita od kilku dni kierowców wjeżdżających od strony Jeleniej Góry do Podgórzyna.

Symbol miejscowości został umieszczony na niedawno wybudowanym rondzie w pobliżu Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Orła Białego z inicjatywy Urzędu Gminy w Podgórzynie

Dzięki bocianiemu gniazdu Podgórzyn stał się słynny w regionie – mówi zastępca wójta gminy Podgórzyn Tomasz Szewczyk. - Od jakiegoś czasu jest ono monitorowane i każdy miłośnik przyrody może podpatrywać życie tych ptaków. W tym roku również zawitały one do swojego gniazda i czekamy na ich przychówek. Dlatego chcemy, aby figura tego ptaka promowała Podgórzyn. To na razie stelaż, który z czasem zostanie wypełniony roślinami. Poza nim na rondzie będą kwiaty.

Według przyrodników - bociany gniazdują regularnie w tym miejscu od 1934 roku, jednak ich okazjonalne pobyty obserwowano tu już w XIX wieku. W 2018 roku gniazdo staraniem Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Gminy i kosztem 17 tysięcy złotych zostało odnowione przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Podgórzynie. W ubiegłym roku przy nowym bocianim domu został zamontowany monitoring.

Twoja reakcja na artykuł?

64
71%
Cieszy
8
9%
Hahaha
4
4%
Nudzi
1
1%
Smuci
3
3%
Złości
10
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group