Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 6746
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Bociani Big Brother

Środa, 7 kwietnia 2021, 7:01
Autor: WAC
Podgórzyn: Bociani Big Brother
Fot. UG Podgórzyn
Już za kilka dni miłośnicy przyrody, a w szczególności ptaków będą mogli przez całą dobę śledzić w Internecie życie bocianów z najsłynniejszego gniazda w Kotlinie Jeleniogórskiej w Podgórzynie. Będzie to możliwe dzięki kamerze zainstalowanej przez Urząd Gminy.

Według przyrodników - bociany gniazdują regularnie w tym miejscu od 1934 roku, jednak ich okazjonalne pobyty obserwowano tu już w XIX wieku. W 2018 roku gniazdo staraniem Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Gminy i kosztem 17 tysięcy złotych zostało odnowione przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Podgórzynie. W tym roku przy nowym bocianim domu został zamontowany monitoring, dzięki któremu będzie można obserwować życie tych ptaków.

Cieszymy się, że podgórzyński bocian powrócił i zaakceptował nowe, wyremontowane gniazdo – mówi zastępca wójta gminy Podgórzyn Tomasz Szewczyk. - Aktualnie prowadzone są testy podglądu obrazu z kamery zamontowanej przy gnieździe. Wkrótce obraz z niej będzie dostępny online na stałe. Chcemy w ten sposób pochwalić się naszą „perełką” i jednym z symboli gminy. Montaż kamery ma też ważny cel edukacyjny, gdyż życie bocianów będą mogli podpatrywać uczniowie szkół oraz przedszkolaki.

Twoja reakcja na artykuł?

57
95%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group