Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 12639
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bóbr straszy i zalewa!

Niedziela, 20 marca 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 lutego 2006, 22:07
Autor: PK
Jelenia Góra: Bóbr straszy i zalewa!
Fot. PK
Niespokojne dni i noce mają mieszkający nieopodal koryta Bobru mieszkańcy Jeleniej Góry. Dzięki ochłodzeniu dzisiaj nurt rzeki nieco się uspokoił, jednak jeszcze wczoraj tysiące metrów sześciennych pędzącej brunatnej wody napawało przerażeniem, a głębokość Bobru w niektórych miejscach sięgnęła kilku metrów.

Niestety w sobotę wody rzeki pokonały wały w wielu miejscach i rozlały się przynosząc szkodę i zniszczenie. Najbardziej ucierpiała ulica Wiejska, która w wielu miejscach jest solidnie podtopiona. Całkowicie zalane są też tereny „Papierni”, która znajduje się przy moście łączącym ulicę Złotniczą z Zabobrzem. Niewiele lepiej jest w okolicach Osiedla Robotniczego, ulic Rodzinnej i ZMW. Tutaj zalane zostały całkowicie ogródki działkowe, a także wiele klatek schodowych i piwnic. W tym miejscu z drugiej strony koryta Bobru, znajdują się tereny przylegające do obwodnicy, które również zostały zalane co spowodowało w sobotnie przedpołudnie blokadę ruchu na tym odcinku drogi.
Jak na razie niezagrożone są główne mosty Jeleniej Góry, które nie tak dawno przechodziły remonty. Prawdziwy test wytrzymałości szczególnie przechodzi most łączący Stare Miasto z Aleją Jana Pawła II. Ze względu na kamienne koryto rzeki w tym miejscu, poziom wody osiągnął tutaj 3-4 metry wysokości!
Od jutra meteorolodzy zapowiadają wzrost temperatury, który zapewne sprawi iż góry zrzucą z siebie kolejne hektolitry wody. Miejmy nadzieję, iż nie przyniesie to kolejnych rozlewów naszych rzek i strumieni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
386
Jest nowy
8%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
41%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
 
Aktualności
W płot po głębszym
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group