Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6987
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Bóbr dla turystyki?

Czwartek, 20 maja 2021, 6:01
Autor: WAC
Powiat: Bóbr dla turystyki?
Fot. Starostwo Powiatowe
Z inicjatywy Powiatu Karkonoskiego kontynuowane są prace mające doprowadzić do pełniejszego wykorzystania turystycznego rzeki Bóbr.

Temu tematowi poświęcone było posiedzenie Komisji Turystyki, Sportu i Promocji Rady Powiatu Karkonoskiego z udziałem gości - przedstawicieli samorządów, instytucji i przedsiębiorców zainteresowanych wypracowaniem wspólnych rozwiązań udostępnienia turystycznego Bobru.

W naszym spotkaniu poza reprezentacją naszego powiatu udział wzięli: przedstawiciele powiatu bolesławieckiego i lwóweckiego, Wójt Gminy Jeżów Sudecki, pracownicy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie i Tauronu - Ekoenergii, a także organizatorzy spływów kajakowych i pontonowych i PTTK "Sudety Zachodnie”- mówi przewodniczący Komisji Turystyki, Sportu i Promocji Rady Powiatu Karkonoskiego Maciej Gałęski. - Analizowaliśmy problemy związane z poziomem wody, sprawnością przepływu oraz kwestią infrastruktury towarzyszącej.
Między innymi przedstawiciele Taurona zobowiązali się przeanalizować możliwości dostosowania momentów zrzutu wody w Nielestnie i Wrzeszczynie do planów organizatorów spływów kajakowych. Z kolei reprezentanci Wód Polskich wyrazili wolę współdziałania przy rozwiązaniu problemu sprzątania i usuwania śmieci z koryta i brzegów Bobru. Zgodziliśmy się, że tylko współpraca pozwoli na zrealizowanie tego przedsięwzięcia. Nie jest to zadanie do realizacji na miesiąc, ani nawet na rok, ale wygląda na to, że rozwiążemy te problemy w dłuższej perspektywie i będziemy mogli się cieszyć z takiego produktu - kończy radny powiatowy.

Twoja reakcja na artykuł?

16
50%
Cieszy
8
25%
Hahaha
3
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
4
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
334
Tak
12%
Nie
82%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group