Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8045
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bo w muzeum fajnie jest

Środa, 16 września 2009, 16:12
Aktualizacja: 16:13
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Bo w muzeum fajnie jest
Fot. TEJO
Praktyczną lekcję historii w pigułce miały dziś dzieci z Przedszkola nr 27 „Okrąglaczek”, które wybrały się do Muzeum Karkonoskiego. Placówka po wakacjach wznawia działalność edukacyjną.

Poznawanie dziejów regiony na podstawie przedmiotów – świadectw historii – pobudza wyobraźnię nie tylko najmłodszych. Dziewczęta i chłopcy odwiedzili dziś Chatę Karkonoską, muzealną ekspozycję stałą – jedną z najstarszych tego typu w całym województwie dolnośląskim. Chatę zrekonstruował z autentycznych budowli i wyposażył w oryginalne sprzęty sam założyciel muzeum, Hugo Seydel.

O tym, jak przed wiekami mieszkało się w takim domu – bez prądu, gazu i innych wygód, które wydają się nam dziś oczywiste – opowiadała dzieciom Aneta Firszt z działu edukacyjnego MK. Przedszkolacy z uwagą chłonęli te wiadomości, które – choć mogło im się tak wydawać – nie były bajką.

Młodzi goście zwiedzili także wystawę prac dyplomowych absolwentów Liceum Plastycznego oraz ekspozycję szkła. Na koniec przewidziano przelanie swoich wrażeń na papier: dzieci dostały kolorowanki przedstawiające opisane wcześniej eksponaty, a zadaniem najmłodszych było naniesienie odpowiedniej barwy.

– Po wakacjach wznawiamy działalność edukacyjną – mówi Aneta Firszt z działu edukacji Muzeum Karkonoskiego. – W zależności od wieku odwiedzających nas uczniów mamy bogaty program, który na pewno młodym ludziom się spodoba, a nauczyciele mogą być pewni, że czas w MK nie będzie stracony. Kto chciałby poznać szczegóły oferty placówki, proszony jest o telefon do działu edukacji: 0 756438155.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group