Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8838
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bo palą byle czym

Poniedziałek, 18 lutego 2019, 6:07
Aktualizacja: Środa, 20 lutego 2019, 6:31
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Bo palą byle czym
Fot. Paweł Guszała
W okresie zimowym Straż Miejska w Jeleniej Górze „ma ręce pełne roboty”. Oprócz patrolowania ulic i pilnowania porządku, funkcjonariusze przeprowadzają kontrole domowych palenisk. Niestety część mieszkańców nadal jest na bakier z podstawowymi zasadami ekologii i palą w piecach byle czym.

Rzadko kiedy w Jeleniej Górze urządzenia monitorujące jakość powietrza w zimie pokazują dobry wynik. Niestety, nasza codzienność jest spowita smogiem. Od lat jego obecność to sprawa przede wszystkim tych, którzy palą w swoich piecach czym popadnie. Miasto podjęło się walki z takimi osobami, stąd w okresie zimy Straż Miejska przeprowadzana wzmożone kontrole domowych palenisk.

Począwszy od zeszłego roku w sezonie grzewczym mieliśmy ponad 470 interwencji – mówi Jacek Winiarski, po komendanta Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. - W ich wyniku nałożyliśmy na sprawców wykroczeń 74 mandaty karne, na łączną kwotę 10.750 zł. W tym roku mieliśmy 64 interwencje, 11 z nich zakończyło się nałożeniem mandatu karnego.

To, czym palą w swoich piecach niektórzy mieszkańcy może szokować. Strażnicy znajdowali w piecach m.in.: pocięte meble, ramy okienne, odpady wygrzebywane ze śmietników, ubrania, butelki, kawałki opon, a nawet papę.

A jakie są najczęstsze powody takiego zachowania?

Duża część tego typu czynów podyktowana jest niewiedzą. Ludzie myślą, że jeśli drobną rzecz wrzucą do pieca, to nic tego nie wykaże – kończy J. Winiarski.

Twoja reakcja na artykuł?

8
11%
Cieszy
0
0%
Hahaha
5
7%
Nudzi
2
3%
Smuci
17
24%
Złości
40
56%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (71)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
793
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group