Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8171
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bo do szczęścia trzeba trojga

Poniedziałek, 22 lutego 2010, 11:57
Aktualizacja: 15:04
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Bo do szczęścia trzeba trojga
Fot. TEJO
Złożony w ogromnych pudłach wózek dziecięcy, trzy maskotki jelonków oraz wiązanka kwiatów z trzema grzechotkami i zapowiedź bezpłatnego karnetu wstępu do Term Cieplickich – takimi prezentami obdarował dziś prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski rodziców jeleniogórskich trojaczków.

Zosia, Łukasz i Szymon przyszli na świat kilka tygodni temu dołączając do starszego brata. Na dziś prezydent Obrębalski zaprosił do ratusza państwo Joannę i Andrzeja, rodziców dzieci. Tu – uroczyście i w obecności mediów – przekazał prezenty. Nie obyło się bez okolicznościowego tortu z wypisanymi kremem imionami dzieci. Za dary podziękował pan Andrzej. – Sami też jakoś byśmy dali radę, ale dziękujemy za to, że są ludzie, którzy o nas pomyśleli – mówił tato trojaczków.

Jak podkreśla Janusz Milewski, kierownik jeleniogórskiego urzędu stanu cywilnego, statystycznie rzecz ujmując, trojaczki rodzą się raz na 10 tysięcy urodzeń. Ostatnio taki przypadek w Jeleniej Górze miał miejsce w styczniu 2008 roku.

Marek Obrębalski wykorzystał okazję i potwierdził podawaną już przez nas informację o pozytywnym przebiegu procedur budowy Term Cieplickich Dolnośląskiego Centrum Rekreacji. – Rozpoczynamy sprawy przetargowe. Sądzę, że w kwietniu zaczną się prace przy budowie zespołu basenów. Potrwają około półtora roku – powiedział szef miasta. – Będą też brodziki, w których popluskają się trojaczki, jak już nieco urosną – dodał prezydent. – A darmowe karnety będą mieli? – zapytano. – Oczywiście – zadeklarował M. Obrębalski. – Przygotujemy darmowe wejściówki dla państwa oraz ich dzieci – mówił zwracając się do rodziców Zosi, Łukasza i Szymona.

Redakcja Jelonki przyłącza się do gratulacji.

Odrzucili Mohera
Janusz Milewski zaznaczył, że imiona, które wybrano trojaczkom, są popularne pośród najmłodszych jeleniogórzan. Wśród dziewczynek „wzięciem” cieszą się w tym roku imiona: Maja, Zuzanna, Martyna, Natalia, Nikola, Wiktoria, Milena, Hanna, Lena i Marta. Wśród chłopców najwięcej jest Mateuszów, Jakubów, Marcelów, Michałów, Igorów, Szymonów, Łukaszów, Wojciechów, Patryków i Dawidów. – Najdziwniejszym imieniem, które zaproponowali rodzice dla swojego syna, było Moher. Jednak po odpowiedniej perswazji odstąpili od tego zamiaru. Poza tym nadanie takiego imienia uniemożliwiają przepisy – mówił Janusz Milewski.
W tym roku w USC zarejestrowano 207 aktów urodzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
187
Tak
33%
Nie
61%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group