Niedziela, 9 maja
Imieniny: Grzegorza, Karoliny
Czytających: 5613
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Blokada traktu przez bombowy alarm

Wtorek, 30 września 2008, 14:45
Aktualizacja: 14:46
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Blokada traktu przez bombowy alarm
Fot. Angela
Przez ponad półtorej godziny było dziś zablokowane przejście przez ulicę I Maja. Teren odgrodziły policja, straż miejska i straż pożarna. Mieszkańcy nie wiedzieli, co się dzieje.

Okazało się, że dyrekcja Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 odebrała fałszywe zgłoszenie o podłożeniu w szkole ładunku wybuchowego. Sprawcę zamieszania mogą spotkać surowe konsekwencje.

W okolicy szkoły policja zamknęła przejście przez ulicę 1 Maja od strony poczty i kościoła garnizonowego, a także od ulicy Klonowica. Wszytko przez zgłoszenie, które pojawiło się po godzinie 12.00. Po anonimowym telefonie dyrekcja natychmiast zawiadomiła policję i ewakuowała wszystkich uczniów.

Funkcjonariusze ewakuowali również okolicznych mieszkańców i pracowników sklepów. Na miejscu pojawiła się karetka pogotowia. Z nieoficjalnych źródeł udało nam się dowiedzieć, że zgłoszenie zostało prawdopodobnie wykonane z budki telefonicznej przy poczcie głównej.

– Ja temu komuś po prostu współczuję, bo słyszałem, że za taki wybryk grożą nawet kratki – mówi Grzegorz Kepkowicz, uczeń handlówki.
Potwierdza to również policja, bo najmniejsza kara to grzywna do 1500 złotych, areszt lub pozbawienie wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group