Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 2605
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Blokada traktu przez bombowy alarm

Wtorek, 30 września 2008, 14:45
Aktualizacja: 14:46
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Blokada traktu przez bombowy alarm
Fot. Angela
Przez ponad półtorej godziny było dziś zablokowane przejście przez ulicę I Maja. Teren odgrodziły policja, straż miejska i straż pożarna. Mieszkańcy nie wiedzieli, co się dzieje.

Okazało się, że dyrekcja Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 odebrała fałszywe zgłoszenie o podłożeniu w szkole ładunku wybuchowego. Sprawcę zamieszania mogą spotkać surowe konsekwencje.

W okolicy szkoły policja zamknęła przejście przez ulicę 1 Maja od strony poczty i kościoła garnizonowego, a także od ulicy Klonowica. Wszytko przez zgłoszenie, które pojawiło się po godzinie 12.00. Po anonimowym telefonie dyrekcja natychmiast zawiadomiła policję i ewakuowała wszystkich uczniów.

Funkcjonariusze ewakuowali również okolicznych mieszkańców i pracowników sklepów. Na miejscu pojawiła się karetka pogotowia. Z nieoficjalnych źródeł udało nam się dowiedzieć, że zgłoszenie zostało prawdopodobnie wykonane z budki telefonicznej przy poczcie głównej.

– Ja temu komuś po prostu współczuję, bo słyszałem, że za taki wybryk grożą nawet kratki – mówi Grzegorz Kepkowicz, uczeń handlówki.
Potwierdza to również policja, bo najmniejsza kara to grzywna do 1500 złotych, areszt lub pozbawienie wolności.

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group