Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 2553
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bliźniacy u Ojca Mateusza

Niedziela, 17 kwietnia 2022, 6:48
Autor: WAC
Jelenia Góra: Bliźniacy u Ojca Mateusza
Fot. archiwum braci Osipików
Mimo że mają razem 144 lata to nadal pozostają aktywni. Wycieczką do Sandomierza i okolic rozpoczęli kolejny rok wypraw rowerowi ambasadorzy Jeleniej Góry - bracia Bolesław i Mieczysław Osipikowie.

Po przyjeździe do Sandomierza najsłynniejsi jeleniogórscy bliźniacy wynajęli rowery, aby zjechać wzdłuż i wszerz to miasto oraz jego okolice. Byli także z wizytą w Urzędzie Miasta oraz w lokalnych mediach. O swoich wyprawach i rowerowej pasji opowiadali też miejscowym seniorom.

Na trasie wycieczki nie mogło także zabraknąć zwiedzania muzeum postaci, która dzięki serialowi telewizyjnemu w ostatnim czasie rozsławiła Sandomierz - Ojca Mateusza

Jesteśmy miłośnikami serialu o Ojcu Mateuszu – mówi Bolesław Osipik. - Dlatego gdy w czołówce jednego z odcinków zobaczyliśmy wiadomość, że twórcy serii czekają na pomysły od widzów na scenariusze, postanowiliśmy też go napisać. Chcielibyśmy oprócz producentów wysłać go także Arturowi Żmijewskiemu. Być może uda nam się także wystąpić jako statyści w jednej ze scen.

Wizyta w Sandomierzu była pierwszą pozycją na długiej liście planów na 2022 r. rowerowych ambasadorów Jeleniej Góry. Poza tym zamierzają oni pojechać między innymi na senioralia do Wrocławia, Gdańska i Krakowa. Tradycyjnie będą też uczestniczyć w zlocie bliźniaków w Czarnkowie

Twoja reakcja na artykuł?

46
74%
Cieszy
8
13%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
2
3%
Złości
4
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group