Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8296
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bliżej na badania

Środa, 30 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 30 sierpnia 2006, 16:47
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
O powstającym w centrum miasta nowoczesnym centrum medycznym doniosło w środowym wydaniu Słowo Polskie Gazeta Wrocławska. Do dyspozycji pacjentów, także tych, za których płaci NFZ, będzie rezonans magnetyczny za milion euro. Konsultacje będą prowadzili najlepsi specjaliści w Polsce.

Centrum diagnostyki i terapii buduje dr Monika Mikulicz-Pasler, która niegdyś stworzyła w szpitalu wojewódzkim w Jeleniej Górze Karkonoskie Centrum Kardiologii Interwencyjnej.

Teraz zajęła się organizacją Karkonoskiego Centrum Medycznego, które powstaje przy ulicy Bankowej w dawnym oddziale Banku Zachodniego. Otwarcie zaplanowano na październik. Będzie tam pracowało kilkanaście specjalistycznych przychodni oraz bardzo nowoczesna pracownia diagnostyki obrazowej.

Ułatwi to badania pacjentów szpitala, których dziś na specjalistyczne konsultacje trzeba wozić karetkami do Wałbrzycha lub Wrocławia. Dr Mikulicz-Pasler chce zaprosić do współpracy także inne placówki opieki medycznej, które nie dysponują drogim sprzętem. Będzie starała się o kontrakt Z Narodowym Funduszem Zdrowia.

W KCM niebagatelną rolę będzie odgrywał internet. Przesyłanie wyników badań i obrazów do współpracujących placówek będzie się odbywało właśnie za pośrednictwem sieci. Także on-line będą prowadzone konsultacje z najlepszymi specjalistami w Polsce.
Szacuje się, że Karkonoskie Centrum Medyczne będzie mogło pomóc 550 tysiącom mieszkańców stolicy Karkonoszy i okolic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group