Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 3170
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Błędy, za które przepraszam

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 22 listopada 2006, 0:00
Autor: Łukasz Stawski
W mojej informacji o wynikach trzeciej kolejki halowej piłki nożnej organizowanej przez Międzyszkolny Ośrodek Sportu zdarzyły mi się dwa błędy.

Otóż trzy bramki dla drużyny Pre-Fabrykat strzelił Mariusz Sielach a nie Sielewicz, natomiast dwa gole dla Kry Cha zdobył Maciej Wojtas a nie Arkadiusz Gawlik.

Zainteresowanych przepraszam za to. Pomyłki nie wynikały ze złej woli i lenistwa, tylko z pośpiechu. Postąpiłem tak, jak w komentarzu pod tą informacją życzył sobie - Romek, który miał pretensje o to, że relacje z futsalu są zbyt późno na Portalu Jelonka.com. Były więc przekazane do publikacji szybko, ale z błędami. Pośpiech rodzi pomyłki, a ponadto nie robi błędów ten, który nic nie robi.

Podobne były przyczyny innych błędów, które popełniłem w zajawce przed meczem AZS Kolegium Karkonoskie z Cukierkami Brzeg, gdzie podałem niewłaściwe imiona lub nazwiska zawodniczek z Brzegu: Anny Marczewskiej i Agnieszki Makowskiej, a Małgorzata Babicka ma 21 lat, o dwa więcej niż podałem i ma wzrostu 187 cm.

Ponadto nie ustrzegłem się przed pomyłkami w relacji z meczu MKS PR II Finepharm z AZS Kusy Kraków. Otóż w tym spotkaniu nie grała Małgorzata Tajerle (leczy kontuzję) a Małgorzata Buklarewicz i to ona zdobyła 6 bramek dla jeleniogórskiego zespołu.
Jest mi przykro, że zdarzyły się z mojej winy takie błędy i jeszcze raz za to przepraszam, jednocześnie dziękuję za to autorom komentarzy, że natychmiast błędy takie wychwytują. Takich więcej nie będzie. Przynajmniej będę się o to starał.

Autorowi uszczypliwej uwagi podpisanej - Wicek 31 - proponuję, by napisał relację z wystawy znaczków i dał do publikacji jakiejkolwiek gazecie. Jeśli mu się to uda, zarobi parę groszy. Jeśli nie, przekona się jaki to „łatwy chleb” - dziennikarstwo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~kibic 22-11-2006 19:00
jeszcze nie napisal Pan ze dla Akademii Ekonomicznej strzelil bramke jeszcze jeden chlopak, poza tym bylo bardzo duzo bledow w relacjach z meczow okregowych takze tytul artykulu powinien brzmiec kilka bledow za ktore przepraszam
~Polak 22-11-2006 21:03
Szkoda, że tylko zatakie błędy przepraszacie. Nie będę się powtarzał bo już raz napisałem a wy nie zrobiliście nic aby coś zmienić. Nawet nie zamieściliście mojej informacji. Po raz ostatni zaglądam na tę stronę i powtarzam WSTYD!!!!
~Ktoś 22-11-2006 21:51
Przecież w tytule jest liczba mnoga - "błędy". Facet przeprosił i trzeba to docenić, a nie jeszcze bardziej go krytykować.
~wicek31 22-11-2006 23:54
Szanowny Panie przez parę lat byłem dziennikarzem i doskonale wiem co to za "łatwy" chleb. Mniemam że jeśli ktoś bierze się za ciężką pracę dziennikarza sportowego to powinien mieć orientacje w materii o ktorej ośmiela sie pisać (a jeśli jej nie ma poswiecić trochę czasu na przygotowanie się do napisania tekstu i zdobycie potrzebnej do tego wiedzy np. jak ma na imię wielokrotna reprezentantka Polski w koszykówce Marczewska) a nie tylko mieć ambicje bycia dziennikarzem. Według mnie tłumaczenie błędów warsztatowych pośpiechem jest śmieszne, jest to zwyczjane niechlujstwo i brak zwykłego szcunku dla czytelnika. Czy nie jest Panu wstyd że zwykli kibice prostują błędy dziennikarza który to dla nich ma byc źródłem informacji a nie odwrotnie. a swoja drogą to nie wiem jakim cudem można pomylić dwie zawodniczki grające w zespole piłki ręcznej-nawet jeśli sie ich nie zna to na stoliku sędziów mozna zerknąć do protokołu zawodów i zprawdzic kto jest kim
~Polak 23-11-2006 10:30
Przepraszam, ale miałem na mysli tragedię która się wydarzyła na Śląsku a portal Jelonka ma to dalej w głębokiej powadze. Pewnie, bo was to nie dotyczy.
~szczekaczom 23-11-2006 20:58
Polak już bodaj siódmy raz czytam Twój opis, że wchodzisz na ten portal ostatni raz. To może już naprawde nie wchodź.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group