Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 5650
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Blask w Parku Zdrojowym

Środa, 13 grudnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Blask w Parku Zdrojowym
Fot. Teatr Jeleniogórski
Czterysta pięćdziesiąt tysięcy złotych kosztował pierwszy etap remontu Teatru Zdrojowego w Cieplicach.

Jeden z najstarszych budynków teatralnych na Dolnym Śląsku dzięki temu powoli odzyskuje swój blask. Podczas zakończonych przed zimowym sezonem robót pieczołowicie została odnowiona elewacja gmachu. Za wzór posłużył jej pierwotny wygląd uwieczniony na pierwszych litografiach przedstawiających teatr tuż po wybudowaniu.

Ekipy wymieniły także podniszczoną stolarkę okienną. Odnowione zostały także granitowe schody prowadzące do wejścia placówki.

Co w kolejnym etapie? Na zapleczu gmachu już powstaje dobudówka, w której znajdą się, między innymi, garderoby dla aktorów oraz sanitariaty dla widzów. Dotychczas, po rozdzieleniu dawnej Galerii (Kawiarnia „Zdrojowa, która została kupiona przez prywatnego inwestora) od teatru, takich udogodnień nie było.

Na razie remont Teatru Zdrojowego kosztował 450 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą w części z budżetu Jeleniej Góry, a w części z dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nowym elementem, który po zmroku nadaje wyjątkowych kształtów klasycystycznemu gmachowi, jest iluminacja. Po zamontowaniu podświetlenia pałacu Schaffgotschów to drugie tego typu rozwiązanie przy obiektach zabytkowych Cieplic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group