Czytających: 11580

Piechowice: B–klasa: remis w hicie kolejki

Niedziela, 25 marca 2012, 19:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 marca 2012, 8:28
W niedzielnym spotkaniu inaugurującym rundę wiosenną w grupie II B–klasy Lechia Piechowice zremisowała 1:1 z KS–em Maciejowa. Obie bramki strzelili goście, jedna była dziełem Winiarskiego, drugą (do własnej siatki) wbił Białożył.

Zapowiadany hit kolejki mocno zawiódł kibiców obu ekip zgromadzonych na piechowickim stadionie. Zgodnie z oczekiwaniami stroną przeważającą była ekipa gospodarzy, wzmocniona przed runda rewanżową, ale poza posiadaniem piłki niewiele z tej przewagi wynikało. Stara piłkarska zasada mówi, że liczy się to co w sieci, a oba trafienia były autorstwa przyjezdnych. Dobrze w mecz weszli piłkarze z Maciejowej, którzy już w 4. minucie objęli prowadzenie, kiedy to po strzale Loby skutecznie dobijał Winiarski. W pierwszej połowie byliśmy świadkami twardej gry z obu stron, ale to miejscowi napierali na bramkę strzeżoną wyjątkowo przez Sikorę. Popularny "Rogal" bardzo poprawnie zaprezentował się w roli golkipera broniąc między innymi groźny strzał z 5 metrów Śmigaszewicza. Jak się okazało - nie potrafią gospodarze, to potrafi "swój" - w 30. minucie po dośrodkowaniu Rafała Kowalskiego piłkę do własnej bramki skierował Białożył.
Druga połowa "meczu kiksów" również należała do gospodarzy, ale liczne zagrania na oślep i brak pomysłu na rozegranie raziły obserwatorów meczu na szczycie. W 50. minucie na strzał z 25 metrów zdecydował się Kandyba po czym futbolówka odbiła się od poprzeczki, a gol zdobyty z dobitki nie został uznany z powodu faulu na bramkarzu z Maciejowej. W 63. minucie kolejna okazja gospodarzy zakończyła się niepowodzeniem. Stefanowicz sprawdził refleks Sikory uderzając mocno pod poprzeczkę, a dobitka ponownie poszybowała nad poprzeczką. Mimo optycznej przeagi faworyzowani piłkarze Lechii nie zdołali zdobyć zwycięskiej bramki, w doliczonym czasie Kowalski-Ciepiela z rzutu rożnego uderzył bezpośrednio w poprzeczkę i było to ostatnie realne zagrożenie dla KS-u Maciejowa. Z wyniku 1:1 w hicie kolejki cieszą się piłkarze z Rybnicy i Wlenia, którzy wygrali swoje mecze i przeskoczyli piechowiczan w ligowej tabeli.

Lechia Piechowice - KS Maciejowa 1:1 (1:1)

Lechia: Niemiec - R. Kowalski, Woś, Woronowicz, Tkacz, Kandyba, Stefanowicz, Myjak, Myszka, Głowik, Śmigaszewicz. Zmiany: Krajewski, Kowalski-Ciepiela, Mackiewicz.

KS: Sikora - A.Wrotecki, S.Wrotecki, Wieczorkiewicz, Wachel, Loba, Winiarski, Białożył, Wiklik, Gawlikowski, Gdeczyk. Zmiana: Lasek.