Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 7249
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Biznesmeni z zarzutami

Niedziela, 1 sierpnia 2021, 8:38
Autor: WAC
Region: Biznesmeni z zarzutami
Fot. CBA
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dwóch dolnośląskich przedsiębiorców, którzy mieli się dopuścić korupcji przy okazji budowy parkingu przy terminalu promowym w Świnoujściu.

Zatrzymanie mężczyzn odbyło się przy okazji śledztwa prowadzonego przez funkcjonariuszy Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Szczecinie. Dotyczy ono przestępstw o charakterze korupcyjnym w związku z inwestycją Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A., czyli budową parkingu przy terminalu promowym w Świnoujściu. Wszystko wskazuje na to, że mężczyźni w zamian za łapówkę oczekiwali wykorzystania oferowanych przez nich towarów w trakcie prowadzonej inwestycji.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty korupcyjne w Prokuraturze Regionalnej w Szczecinie. Prokurator zastosował wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze, w tym dozór policji, zakaz kontaktowania się oraz poręczenia majątkowe w wysokości 50 tys. zł. Jednocześnie przeszukano nieruchomości zajmowane przez zatrzymanych oraz podmioty powiązane ze sprawą. Śledztwo ma charakter rozwojowy.

Twoja reakcja na artykuł?

13
39%
Cieszy
12
36%
Hahaha
3
9%
Nudzi
1
3%
Smuci
0
0%
Złości
4
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
659
Tak
28%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group