Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 5425
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Biznesmeni z zarzutami

Niedziela, 1 sierpnia 2021, 8:38
Autor: WAC
Region: Biznesmeni z zarzutami
Fot. CBA
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dwóch dolnośląskich przedsiębiorców, którzy mieli się dopuścić korupcji przy okazji budowy parkingu przy terminalu promowym w Świnoujściu.

Zatrzymanie mężczyzn odbyło się przy okazji śledztwa prowadzonego przez funkcjonariuszy Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Szczecinie. Dotyczy ono przestępstw o charakterze korupcyjnym w związku z inwestycją Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A., czyli budową parkingu przy terminalu promowym w Świnoujściu. Wszystko wskazuje na to, że mężczyźni w zamian za łapówkę oczekiwali wykorzystania oferowanych przez nich towarów w trakcie prowadzonej inwestycji.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty korupcyjne w Prokuraturze Regionalnej w Szczecinie. Prokurator zastosował wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze, w tym dozór policji, zakaz kontaktowania się oraz poręczenia majątkowe w wysokości 50 tys. zł. Jednocześnie przeszukano nieruchomości zajmowane przez zatrzymanych oraz podmioty powiązane ze sprawą. Śledztwo ma charakter rozwojowy.

Twoja reakcja na artykuł?

13
39%
Cieszy
12
36%
Hahaha
3
9%
Nudzi
1
3%
Smuci
0
0%
Złości
4
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group