Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7424
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Biurowa „hiena” w rękach policji

Piątek, 6 czerwca 2008, 10:04
Aktualizacja: 10:05
Autor: TEJO
Kowarzanin wykorzystywał nieobecność urzędników, zakradał się do ich biura i przywłaszczał sobie torebki, pieniądze i karty bankomatowe. Na ich podstawie podbierał pieniądze z konta okradzionych. Usprawiedliwiał się, że okazja czyni złodzieja, więc ją wykorzystywał.

To złodziej biurowy, 54-letni mieszkaniec Kowar, który udawał się na gościnne występy do Jeleniej Góry. Odwiedzał urzędy, ale nie jako petent.

– Mężczyzna wykorzystując nieobecność pracowników, z pomieszczeń biurowych, przychodni lekarskich, różnego rodzaju instytucji kradł pozostawione damskie torebki, saszetki i portfele. W lutym z jednego z biur ukradł portfel z zawartością kart kredytowych i bankomatowych, a następnie na ich podstawie wypłacił z konta 2000 zł. Było to możliwe, gdyż właściciel miał zapisane nr PIN przynależne do kart – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Mieszkaniec Kowar od lutego do czerwca okradł co najmniej sześć osób, ale najprawdopodobniej pokrzywdzonych jest znacznie więcej. 54-latek był już zatrzymywany przez policjantów za podobne przestępstwa.

Łącznie ma on na swoim koncie kilkadziesiąt kradzieży. Jak powiedział sprawca okazja czyni złodzieja, a pokrzywdzeni nie pilnowali swojego mienia, pozostawiali je bez żadnego nadzoru. Dlatego kradł. Teraz grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group