Niedziela, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 9903
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Biskup odwiedził osadzonych

Wtorek, 10 grudnia 2019, 8:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 grudnia 2019, 11:14
Autor: WAC
Jelenia Góra: Biskup odwiedził osadzonych
Fot. Areszt Śledczy
Wczoraj (9.12) jeleniogórski Areszt Śledczy odwiedził z wizytą duszpasterską biskup legnicki Ks. Zbigniew Kiernikowski. Podczas wizyty duchowny w kaplicy aresztu koncelebrował uroczystą mszę oraz spotkał się z kadrą jednostki i więźniami.

Spotkanie to na stałe wpisało się w kalendarz wielu uroczystości organizowanych w jeleniogórskim areszcie. Biskupowi towarzyszyli kapelan więzienny ks. Rafał Berezowski oraz ks. proboszcz Bogdan Żygadło. Wśród gości byli: zastępca dyrektora okręgowego Służby Więziennej we Wrocławiu ppłk Krystyna Zuwała, zastępca prezydenta Jeleniej Góry Janusz Łyczko, przedstawiciele współpracujących z jednostką instytucji, Kościoła, placówek kulturalnych, komendanci policji, straży pożarnej, straży miejskiej. Po nabożeństwie biskup tradycyjnie z posługą duszpasterską odwiedził osadzonych w celach. Życzył im, aby czas, który spędzają w tym miejscu wykorzystali na refleksję, zadumę a także na zbliżenie się do Boga poprzez codzienną modlitwę.

Zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać muzyków Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry oraz poezji czytanej przez osadzonego – mówi rzecznik prasowy jeleniogórskiego Aresztu Śledczego mjr Mariusz Mrozewski. - Po części artystycznej nastąpiło podsumowanie wystawy kartek świątecznych, które wzięły udział w X Ogólnopolskim Konkursie na Kartkę Świąteczną „Życzenia Prosto z Serca". Konkurs od wielu lat objęty jest honorowym patronatem biskupa legnickiego. Wydrukowane kartki, których autorzy byli laureatami konkursu przekazano w formie upominków zaproszonym gościom. Ksiądz biskup znalazł również czas na rozmowy z zaproszonymi na uroczystość gośćmi, funkcjonariuszami i pracownikami aresztu kierując do wszystkich słowa błogosławieństwa.

Twoja reakcja na artykuł?

15
44%
Cieszy
0
0%
Hahaha
5
15%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
13
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
533
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Trwa remont drogi
 
Kultura
Nocne zwiedzanie ze Sławkiem Gortychem
 
Aktualności
Burza w Karkonoszach zamieniła się w ładną pogodę
 
Kultura
Wyprawa w świat koronek
 
Aktualności
Pożegnanie motocyklisty
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group