Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8720
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Biskup odwiedził areszt śledczy

Środa, 6 grudnia 2017, 14:09
Autor: AS
Jelenia Góra: Biskup odwiedził areszt śledczy
Fot. Użyczone/Areszt Śledczy
We wtorek (5.12) miały miejsce uroczystości związane z jedenastą rocznicą poświęcenia kaplicy Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze. W czasie uroczystości podsumowano również VIII Ogólnopolski Konkurs na Kartkę Świąteczną „Życzenia Prosto z Serca”, w którym udział wzięło 218 uczestników. Konkurs od lat honorowym patronem obejmuje biskup legnicki ks. prof. dr hab. Zbigniew Kiernikowski.

- Już po raz jedenasty odbyła się uroczysta msza, koncelebrowana przez biskupa Diecezji Legnickiej Zbigniewa Kiernikowskiego. Biskup następnie odwiedził osadzonych w celach mieszkalnych – informuje mjr Mariusz Mrozewski, rzecznik prasowy Dyrektora Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze.

- 6 grudnia 2006 roku ówczesny biskup legnicki ks. dr Stefan Cichy podczas uroczystej mszy poświęcił nową kaplicę Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze nadając jej imię Świętego Mikołaja Biskupa z Miry. Kaplica w tym roku obchodzi jedenastą rocznicę powstania. Od roku jest po gruntownym remoncie. Położono nową instalację elektryczną, w ramach programu readaptacji skazanych „Moja Pasja” skazany wykonał malowidła ścienne oraz obrazy zdobiące ściany i ołtarz główny kaplicy - dodaje.

W mszy oraz uroczystości wzięło udział wielu przedstawicieli władz samorządowych, służby więziennej, Kościoła, placówek kulturalnych. Po mszy odbył się wieczorek literacko-muzyczny.

Po występie zaproszeni goście obejrzeli wystawę kartek świątecznych, które wzięły udział w VIII Ogólnopolskim Konkursie na Kartkę Świąteczną „Życzenia Prosto z Serca”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group