Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 4959
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Biskup odwiedził areszt śledczy

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 6 grudnia 2017, 14:09
Autor: AS
Fot. Użyczone/Areszt Śledczy
We wtorek (5.12) miały miejsce uroczystości związane z jedenastą rocznicą poświęcenia kaplicy Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze. W czasie uroczystości podsumowano również VIII Ogólnopolski Konkurs na Kartkę Świąteczną „Życzenia Prosto z Serca”, w którym udział wzięło 218 uczestników. Konkurs od lat honorowym patronem obejmuje biskup legnicki ks. prof. dr hab. Zbigniew Kiernikowski.

- Już po raz jedenasty odbyła się uroczysta msza, koncelebrowana przez biskupa Diecezji Legnickiej Zbigniewa Kiernikowskiego. Biskup następnie odwiedził osadzonych w celach mieszkalnych – informuje mjr Mariusz Mrozewski, rzecznik prasowy Dyrektora Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze.

- 6 grudnia 2006 roku ówczesny biskup legnicki ks. dr Stefan Cichy podczas uroczystej mszy poświęcił nową kaplicę Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze nadając jej imię Świętego Mikołaja Biskupa z Miry. Kaplica w tym roku obchodzi jedenastą rocznicę powstania. Od roku jest po gruntownym remoncie. Położono nową instalację elektryczną, w ramach programu readaptacji skazanych „Moja Pasja” skazany wykonał malowidła ścienne oraz obrazy zdobiące ściany i ołtarz główny kaplicy - dodaje.

W mszy oraz uroczystości wzięło udział wielu przedstawicieli władz samorządowych, służby więziennej, Kościoła, placówek kulturalnych. Po mszy odbył się wieczorek literacko-muzyczny.

Po występie zaproszeni goście obejrzeli wystawę kartek świątecznych, które wzięły udział w VIII Ogólnopolskim Konkursie na Kartkę Świąteczną „Życzenia Prosto z Serca”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~świadek 6-12-2017 14:59
Od kiedy bandyta jest wierzący dlatego niektórzy klawisze po uroczystości chleli gorzałę
~Ob Serwator 6-12-2017 17:02
Biskup doskonale wie, że sam należy do organizacji,która ma na sumieniu miliony zamordowanych w imię"miłości Jezusa",a na prawdę dla złota, którymi obwieszają siebie i święte obrazki. Gdyby sprawiedliwość była obiektywna,żaden by nie chodził na wolności.Wszyscy mają na sumieniu art.286 KK.Chodzi o uzyskiwanie korzyści materialnych,w zamian za niespełnialne lub fałszywe obietnice.A takimi są modły wszelakie,w wyniku których ludzie mają zdrowieć,nie umierać,albo iść do nieba.Co już jest zupełnym i paskudnym oszustwem,gdyż jeśli człowiek sam zapracowuje sobie na los po śmierci,to jakim cudem modły mogą zmienić jego ostateczne przeznaczenie?Jakby tak było,to jaki sens ma bycie dobrym,porządnym,bezgrzesznym, gdy potem da się na modły i idzie do nieba.A chyba nie na tym jest oparta wiara w pana bozię.TO JEST ABSOLUTNA NIEPRAWDA,a oni świadomie biorą pieniądze i obiecują rzeczy niemożliwe i skandalicznie nieprawdziwe.A durny plebs wierzy w te bzdury,choć wystarczy trochę pomyśleć,żeby widzieć oszustwo jak na dłoni.Kler bezczelnie łże,włazi wszędzie bez pytania i proszenia.Zaś najgorsze jest to,że już w szkołach zaczynają nasze małe dzieci okłamywać i uczyć zachowań idiotycznych i wręcz niezdrowych.To,że ksiądz ma siusiaka służbowo wyłączonego z obiegu,nie oznacza,że wszyscy(obie płcie)muszą być d...lami i nie myć go czy nie badać u lekarza.A tego zabraniają jako SZKODLIWE ZAINTERESOWANIE SFERAMI EROTYCZNYMI. RODZICE! Zobaczcie czego chcą uczyć wasze dzieci w szkołach i pogońcie ich.Niech się zajmą swoimi kolesiami-Paetz,Wesołowski i papież,który krył p...li.To niech zlikwidują.
~ 6-12-2017 18:03
" Na prawdę " ???
~AEG 6-12-2017 20:19
To CUD że go wypuścili powinien posiedzieć tam
~zaboberek 6-12-2017 21:08
Przecież to nie żadna okrągła rocznica poświęcenia kaplicy.Jeszcze trochę i tu również będą obchodzone miesięcznice.
~ 6-12-2017 22:05
gdyby biskup odwiedził czarne owce w areszcie, to byłaby dla mnie normalna praca duszpasterska. Ale ,że to rocznice,miesięcznice pokropunku czegos tam, to dla mnie przejawy bałwochwalstwa.
~ 7-12-2017 10:05
Osadzonych nie zaproszono? To dla kogo ta kaplica pytam?!!! Cytat z atr. "W mszy oraz uroczystości wzięło udział wielu przedstawicieli władz samorządowych, służby więziennej, Kościoła, placówek kulturalnych."
~Mimi 7-12-2017 13:11
Wszedzie wlaza: pod koldre, do medycyny, do szkol, do zycia rodzinnego, do polityki, a teraz jeszcze prawodawstwo!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group