Zalogowanych: 4

Kostrzyn nad Odrą: Bili głową w mur

Niedziela, 14 marca 2021, 19:34
Aktualizacja: 19:35
Juniorzy starsi Karkonoszy wyjeżdżając do Kostrzyna nad Odrą mieli ogromny apetyt na drugie zwycięstwo w lidze makroregionalnej do lat 19, jednak tylko raz zdołali przebić się skutecznie przez obronę gospodarzy, a tracąc bramkę w pierwszej połowie zdołali jedynie zremisować.

Biało-niebiescy mając w pamięci inauguracyjne zwycięstwo z Pomologią Prószków (4:1) i wynik Celulozy z pierwszej kolejki (porażka 0:9 w Chorzowie z Ruchem) - mieli nadzieję na kolejny komplet punktów, jednak długo nie mogli przebić się przez obronę gospodarzy. Na domiar złego, w 34. minucie to miejscowi za sprawą Jakuba Jacniackiego objęli prowadzenie. W drugiej połowie napór gości przyniósł skutek dopiero w 72. minucie, kiedy to rzut karny wykorzystał Dawid Gil. Mimo wysokiego pressingu Celuloza nie ugięła się i dowiozła remis do końca, choć w ostatniej akcji meczu mogła nawet zdobyć 3 punkty, ale piłka przeleciała nieznacznie obok słupka.

TS Celuloza Kostrzyn nad Odrą - MKS Karkonosze Jelenia Góra 1:1 (1:0)

Celuloza: Skrzypczak - M. Misun (66' Cichoń), Grzelczak (66' Poliński), Markowski, Bakalarz, A. Misun, Jacniacki, Żytyński, Heppner, Brzóska, Fudalin (66' Kujawa).
Karkonosze: Zakrzewski - Wolak, Karmelita, Siudak, Gil, Woliński (46' Michalik), Wiejak, Tokarz, Ranecki (46' Kułakowski), Juszczyk, Firmanty.

W następnej kolejce podopieczni Jacka Kołodziejczyka podejmą jedynego rywala, którego znają z jesiennych rozgrywek, czyli legnicką Miedź (20.03, godz. 12:00).