Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6675
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bileciki do kontroli. Urban System zamiast Vacat Plus

Środa, 29 lutego 2012, 15:23
Aktualizacja: Czwartek, 1 marca 2012, 8:05
Autor: Es
JELENIA GÓRA: Bileciki do kontroli. Urban System zamiast Vacat Plus
Fot. RED/mzk
Od kilku dni w jeleniogórskich autobusach miejskich pracują kontrolerzy zatrudnieni przez wrocławską firmę Urban System, którzy zastąpili osoby związane z jeleniogórskim Vacat Plus. Do kontroli biletów upoważnieni są także pracownicy przewoźnika.

Jak pisze do nas Czytelnik, MZK powienien zadbać o szerszą informację o zmianie firmy i upublicznić na przystankach wzory nowych legitymacji. Tymczasem jedynie na stronie internetowej Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego pojawiły się wzory legitymacji nowych kontrolerów, którzy związani są z Biurem Kontroli Biletów przy MZK.

Osoby upoważnione do sprawdzania, czy pasażerowie zapłacili za przejazd i przewóz bagażu, powinny mieć w widocznym miejscu identyfikator. Są też uprawnieni do wylegitymowania gapowiczów, a jeśli ci odmówią okazania dokumentu tożsamości, kontrolerzy mogą wezwać policję lub straż miejską.

Na łamach Jelonki.com kilkukrotnie opisywaliśmy rozmaite, nie zawsze przyzwoite, zachowania zarówno kontrolerów, jak i pasażerów, którzy nieuczciwie korzystali z usług miejskiego przewoźnika. Głośno było także o propozycji przywrócenia munduru kontrolerom, co dodałoby powagi wykonywanemu przez nich zajęciu. Jak na razie mamy zmianę firmy kontrolującej. Czy poprawi się przez to wizerunek kontrolera, często w pejoratywnym zabarwieniu określanego „kanarem“?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group