Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 3052
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Bike Maraton z Mają Włoszczowską!

Piątek, 8 czerwca 2018, 23:02
Aktualizacja: Sobota, 9 czerwca 2018, 9:06
Autor: MDvR
Region: Bike Maraton z Mają Włoszczowską!
Fot. użyczone
To już w najbliższy weekend... Bike Maraton przyjedzie do Świeradowa i nie ma w tym w zasadzie nic dziwnego, bo to kolejne z takich miejsc, w których cykl jest "od zawsze". Mało kto chyba jednak pamięta, że maratony w Świeradowie–Zdroju odbywały się też wiosną i latem, było na nich ciepło, słonecznie i zielono. Można więc ogłosić światu, że tutejsze październikowe i chłodne finały cyklu przeszły właśnie do historii. W tym sezonie finał będzie w Sobótce, a 9 czerwca Bike Maraton odbędzie się w Świeradowie–Zdroju.

Góry Izerskie wciąż są magnesem przyciągającym na start kolarską brać. Trudno się dziwić, bo mało jest w Polsce takich miejsc - tak przyjaznych rowerzystom i kolarzom, tak pięknych i tak bogatych w atrakcje przyrodnicze i krajoznawcze. Mało jest też takich miejsc, z których warianty kolarskich tras i ścieżek można czerpać garściami i bez obaw, że źródło tego bogactwa kiedyś wyschnie. Góry Izerskie i Świeradów-Zdrój od lat kojarzą się też oczywiście z Bike Maratonem - w tym roku organizatorzy zapraszają tam na edycję nr 4.

Wszystko zacznie się i zakończy przy dolnej stacji kolei gondolowej SKI&SUN. Start w sobotę o 11:00. Najpierw dla wszystkich podjazd kultową "Tewą", a potem pozostałe niespodzianki i atrakcje, zależnie od wybranego dystansu: MINI w sobotę ma 24 km i 700 m przewyższenia, MEGA to 53 km i przewyższenie sięgające 1400 m, a koronny dystans GIGA to 71 km i przewyższenie 2000 m. Tradycyjnie, na trasie będzie i Wysoki Kamień, i Zwalisko, i Rozdroże Izerskie. Co jeszcze? Trzeba się wybrać do Świeradowa i zobaczyć samemu. Organizatorzy spodziewają się nawet półtora tysiąca uczestników. Stałym elementem Bike Maratonu 2018 jest też rywalizacja dzieci - Sonko Kids Bike Maraton, w którym stale startuje ponad setka dzieci, a w rekordowej Miękini ścigało się ich ponad 200.

Gościem specjalnym Bike Maratonu w Świeradowie będzie Maja Włoszczowska, która promować będzie swoją najnowszą książkę "Rowerem na szczyt. Trenuj z Majką". Będzie można tę książkę kupić w promocyjnej cenie, zrobić pamiątkowe zdjęcie, pewnie chwilę porozmawiać i zamówić dedykację. Maja Włoszczowska pojawiała się na Bike Maratonie już wielokrotnie - również jako zawodniczka. Być może w najbliższą sobotę również stanie na starcie, co na pewno będzie dodatkową atrakcją i dla zawodników, i dla kibiców. Przypomnijmy, że to najbardziej utytułowana polska kolarka - mistrzyni świata, wicemistrzyni olimpijska, mistrzyni Europy i wielokrotna mistrzyni Polski.

Strzał startera rozpocznie zawody w sobotę o 11:00, a biuro zawodów czynne będzie od 8:00. Bazą wyścigu jest dolna stacja kolei gondolowej SKI&SUN przy ulicy Strażackiej. Oprócz Bike Maratonu i Sonko Kids Bike Maratonu działać będzie strefa expo, a w ofercie kolarskich i sportowych wystawców każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Bike Maraton to jedynie część sportowego weekendu w Górach Izerskich,a jego organizatorzy mogliby również zaprosić na niedzielny III Interferie Run i Dziesiątkę Staropolanki. Mogliby, ale nie mogą, bo limit zgłoszeń szybko się wyczerpał i lista startowa została zamknięta. Ten wyjątkowy górski bieg na trasie Szklarska Poręba - Świeradów-Zdrój odbędzie się 10.06.2018, dzień po Bike Maratonie. To kolejna edycja cyklu biegów górskich Runner's World Super Bieg.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group