Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6953
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bijący rekord Guinnesa cyklista z Cervi w Jeleniej Górze

Środa, 26 czerwca 2013, 8:09
Aktualizacja: 8:14
Autor: UM
Jelenia Góra: Bijący rekord Guinnesa cyklista z Cervi w Jeleniej Górze
Fot. UM
Z Jeleniej Góry wyjechał właśnie Giancarlo Vagnini, cyklista z Cervi (partnerskiego dla nas miasta), który mimo fatalnej pogody usiłuje pobić rekord Guinnesa. Zamierza on pokonać trasę ok. 15.000 km w ok. trzy miesiące.

W tym czasie będzie przejeżdżał przez 20 krajów na specjalnie przygotowanym dla niego rowerze, przebudowanym na zlecenie sponsora z Rawenny.
Wyjechał z Cervi 7 kwietnia, zamierza powrócić w pierwszych dniach lipca i pokonywać codziennie ok. 160 – 170 km, odwiedzając m.in. San Marino, Watykan, Monako, Francję, Hiszpanię, Gibraltar, Portugalię, Niemcy, Czechy, Danię, Luksemburg, i in.

Cyklista ma 59 lat, początkowo specjalizował się w łyżworolkach, był sędzią i trenerem drużyn piłki nożnej, potem zainteresował się tenisem, a dopiero już jako dojrzały, 32-letni mężczyzna został rowerzystą, specjalizującym się w średnich i długich dystansach, także podczas profesjonalnych wyścigów, m.in. w latach 2003, 2007 i 2011 uczestniczył w jednym z najstarszych na świecie wyścigów Paryż – Brest – Paryż (dystans ok. 1.200 km).

G. Vagnini spotkał się w jeleniogórskim Ratuszu z Mirosławą Dziką, zastępcą prezydenta. Powiedział, że mimo przeróżnych kłopotów na szosach ma coraz większe szanse, by pobić ten rekord ustanowiony przez Niemca z Zittau. Wprost z Jeleniej Góry zamierza tam właśnie pojechać. Ma za sobą już zdecydowaną większość trasy i nie traci formy. Źródeł sukcesu upatruje w dobrym przygotowaniu i planowaniu trasy, powiedział, że nad mapami, studiowaniem przebiegu trasy i szczegółowymi rozwiązaniami spędził rok, nim zdecydował się na tę podróż.

Gość z Cervi otrzymał pamiątkową koszulkę rowerzysty i nie odmówił sobie (wraz z towarzyszącym mu synem) kilku pamiątkowych zdjęć z „herbowym” jeleniem w Ratuszu, tym bardziej, że jeleń znajduje się także w herbie Cervi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group