Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 7039
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Biesiadnie u rajców

Sobota, 30 grudnia 2006, 0:00
Autor: maj
Jelenia Góra: Biesiadnie u rajców
Fot. Arkadiusz Piekarz
Radni jeleniogórscy zakończyli rok 29 grudnia sesją, po której – jak chce przedsylwestrowa tradycja – zasiedli do suto zastawionych stołów.

Posiedzenie odbyło się w Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu. Podjęto trzy uchwały zmieniające budżet 2006 r. Nie zdołano wydatkować 75 tys. zł. z PFRON przeznaczonych na dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych oraz 47,8 tys. zł na przeznaczonych na dofinansowanie imprez sportowych lub kulturalnych, a wszystkie pieniądze przeznaczy się na szybki zakup sprzętu komputerowego i Internetu, która ułatwia osobom niepełnosprawnym komunikowanie się ze światem.

Miasto Jelenia Góra nie zdążyło spożytkować na zaplanowane w 2006 inwestycje aż ponad 57 milionów złotych, więc kwotę te przeznaczono na zmniejszenie deficytu budżetowego. Ponadto nie zdołano zmieścić się z obiorem remontu Podwala i kilku drobniejszych budów przed końcem roku. Miasto zapłaci za te roboty już 2007 roku, ale jeszcze pieniędzmi z budżetu 2006.

Z nowego budżetu otrzyma pensję prezydent miasta Marek Obrębalski. Rajcy postanowili płacić mu wedle najwyższej stawki 5.200 zł stawki zasadniczej, 1.920 zł dodatku funkcyjnego plus 40 procent tych kwot procent za wysługę lat.

Wbrew zapowiedziom radni znów nie wybrali wiceprzewodniczących prezydium, nie odwołali sekretarza miasta, ani nie poznali nazwiska drugiego zastępcy prezydenta.

Rajcy z najbardziej licznego klubu PO zapewnili, że personalne ustalenia są już blisko finału.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group