Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8140
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Biegiem oddali hołd zaginionym na Broad Peak

Poniedziałek, 18 marca 2013, 13:40
Aktualizacja: 13:41
Autor: Przemo
Jelenia Góra: Biegiem oddali hołd zaginionym na Broad Peak
Fot. Tomasz Raczyński
Spontaniczna akcja na portalu społecznościowym przerodziła się w memoriał pamięci zaginionych wspinaczy, którzy 6. marca zdobyli Broad Peak (8051 m.n.p.m.). W Jeleniej Górze biegacze pokonali dystans 10 km na pętli od C.H. Echo przez Górę Szybowcową.

W kilkudziesięciu miastach w Polsce, ale również poza granicami naszego kraju spotkali się ludzie, których połączyła piękna idea - uczczenie pamięci o zaginionych wspinaczach: Maćku Berbece i Tomku Kowalskim. Mimo niesprzyjających warunków pojawiło się blisko 20 osób, w tym goście ze Złotoryi. Nie straszny był im wiatr, chłód i śliski podbieg, gdyż jak podkreślali - Tomek i Maciek mieli o wiele trudniejsze warunki, więc przybyli pod Górę Szybowcową, by oddać hołd wspaniałym polskim himalaistom.

- Inicjatywa wyszła od klubu wysokogórskiego z Poznania, gdzie członkiem był Tomek Kowalski. Maciek Berbeka nie był związany ze społeczeństwem biegowym, ale jak każdy wspinacz uczestniczył w biegach i stąd nazwa: Bieg Memoriałowy Pamięci Tomka i Maćka - powiedział nam organizator biegu w Jeleniej Górze, Robert Gudowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group