Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 6304
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Biegiem do chrztu!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 29 marca 2010, 16:20
Aktualizacja: 16:36
Autor: K. Piotrowski
Fot. K. Piotrowski
Niezwykła uroczystość chrztu świętego odbyła się w minioną sobotę w kościele św. Wojciecha na Zabobrzu. Do grona chrześcijan poprzez sakrament przyjęto nie malutkie dzieci, ale czwórkę rodzeństwa z rodziny borykającej się z przeciwnościami losu.

Kornelia, Łucja, Gabrysia i Kajetan – oto imiona dzieci, z których starsze są uczestnikami zajęć w świetlicy działającej w Międzynarodowym Domu Skauta przy ulicy Wiejskiej. Wcześniej nie miały okazji, aby dołączyć do przyjęcia sakramentu chrztu.

Wychowawcy tej placówki z Jolantą Płonką na czele postanowili wspólnie z księdzem proboszczem Tadeuszem Dańko, za zgodą mamy i dzieci, włączając do tego Stowarzyszenie Katolickie „Odnowa” doprowadzić do wejścia dziewcząt i chłopca do wspólnoty chrześcijan. Dzięki darczyńcom i pomocy ludzi dobrej woli dzieci otrzymały wiele prezentów, a na zakończenie wszyscy zostali ugoszczeni przy suto zastawionym stole.

Inicjatorzy i organizatorzy tej uroczystości szczególnie serdecznie dziękują: księdzu Tadeuszowi Dańko, Antoniemu Padewskiemu z RPH, katechetce Teresie Górze, Jerzemu Lenardowi, Jerzemu Wojciechowskiemu, Marii i Teresie Tarnawskim z piekarni przy Podwalu, a także Grzegorzom: Łabunowi (Polski Komitet Pomocy Społecznej) oraz Rybarczykowi ze straży miejskiej.

Rodzice chrzestni Kornelii, Łucji, Gabrysi oraz Kajetana, poprzez udział w ceremonii udzielenia sakramentu, wzięli na siebie obowiązek dalszego opiekowania się nimi. Dzięki nim a także dzięki innym ludziom dobrej woli rodzina dzieci ma szansę na wydźwignięcie się z dołka, a cała czwórka będzie mogła rosnąć i wychowywać się w coraz lepszych warunkach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51) Dodaj komentarz

~Wierząca ale w Boga 29-03-2010 17:43
Będą więc chrześcijanami,ochrzczonymi w katolickim kościele.Pomąciło mi się-więc oni będą katolikami czy chrześcijanami????Chrześcijanin to ktoś wierzący w CHRYSTUSA a Katolik to obywatel należący do instytucji kościoła.Chrześcijanin jest dzieckiem Boga,żałuje za własne grzechy,modli się wszędzie gdzie sięga myślą,spowiada się Bogu i jego prosi o wybaczenie i pomoc--Katolik--żyje w/g reguł narzuconych przez KOŚCIÓŁ,spowiada się przed klerem,dokłada się do budowy świątyń ,kapiących złotem ale zamykanych poza godzinami mszy,musi się lękać grzmiącego z ambony księdza,który niestety często nie ma w sobie ani odrobiny miłosierdzia.Dlatego pragnę aby te dzieciaczki naprawdę pozostały CHRZEŚCIJANAMI,bo już raz życie wyrządziło im krzywdę, oby nie zaznali jej teraz ze strony KLERU.Łucji,Gabrysi,Korneli i Kajetanowi ,życzę prostej drogi i wiary w BOGA OJCA- którego miłosierdzie jest ogromne i który kocha wszystkie SWOJE dzieci,jakiekolwiek by one nie były i także te, które budowę świątyń uważają za hipokryzję.
~Ronaldo 29-03-2010 19:30
jak są biedni to po co im aż czworo dzieci??? niektórzy myślą d..ą zamiast głową.
~ 29-03-2010 19:35
brawo ~Wierząca ale w Boga! popieram całym sercem to co napisałaś. pozdrawiam!
~do wierzącej ale w co ??? 29-03-2010 19:46
Zajmij się sobą i nie wcinaj się tam gdzie tobie bardzo daleko i nie podrodze. Kto cię prosi o jakieś socjalistyczne interpretecje czegoś, czego nie rozumiesz i swoim umysłkiem nie ogarnisz. Ignorancja Twoja osiągnęła już zenit, więc zajmij się raczej przyziemnymi i kychennymi sprawami. Pozdrawiam bardzo serdecznie i mniej jadu w stosunku do innych inaczej niż ty myślących. Wszak nie masz wyłączności na wiedzę. I jeszce jedno> Gdyby nie budowano świątyń, pałaców, domów i żył byś na pustkowiu i gołym tyłkiem jeździła po klepisku w jakiejś śmierdzącej ziemiance. Pa pa smętku.
~ 29-03-2010 19:52
brawo ~Wierząca ale w Boga! popieram całym sercem to co napisałaś. pozdrawiam!
~Iza 29-03-2010 20:01
Może to tylko kwestia sposobu opisania całej sprawy, ale mam nieodparte wrażenie, że mamusia usłyszała, że albo da dzieci ochrzcić, albo może się pożegnać z darmowymi obiadami dla nich lub czymś podobnym. "Za zgodą mamy i dzieci" brzmi dosyć jednoznacznie. Ciekawe podejście... paciorki i rum wyszły z użytku najwyraźniej.
~Żołnierz__NSZ 29-03-2010 20:15
Do "Wierzącej w Boga" Kościół Katolicki jest wspólnotą wiernych ustanowioną przez Chrystusa, zbudowaną na Skale. Herezję Kalwinizmu potępiono wiele lat temu. Po twojej wypowiedzi domyślam się że możesz należeć do jakiejś wspólnoty Ewangelikalnej, fajnie by było aby Pismo Święte było przez Was czytane z dużą dokładnością. Bóg czeka na każdego, nawet na heretyków!.
~ 29-03-2010 20:17
Uwielbiam tę parafie!!!
~ 29-03-2010 20:22
Fascynujące... Dobrze,że o tym piszecie.Bez tej informacji nie mogłabym chyba żyć... Może też napiszecie artykuł o tym,że córka siostrzenicy brata męża mego zrobiła dziś kupkę na nocnik.Równie interesująca wiadomość przecież.
~iza 29-03-2010 20:39
Proboszcz Danko,to naprawde wspanialy czlowiek...
~lekka zenada 29-03-2010 20:55
wszyscy ple ple pla pla, a wiekszosc nawet nie podpisze sie z nicku
kazimierzp 29-03-2010 21:08
Zastanawialiśmy się z redaktorem Tejo jakie będą komentarze!? Nie zwiedliście nas, jest rozmaitość postaw!;-) Nie będę z Wami polemizował ani przekonywał do swoich racji. Każdy do wielu rzeczy musi dojrzeć. Wiedziałem co piszę używając określenia "wspólnota chrześcijan". Dla mnie to synonim ludzi kierujących się miłością bliźniego, do drugiego człowieka. Nie każde z nas miało szczęście żyć w szczęśliwej rodzinie (ja miałem i mam to szczęście). Każda pomoc dla tych których los nie szczędzi, jest ważna. Spotyka się wielu ludzi dobrej woli, ale najtrwalsza i najpewniejsza jest "niestety" pomoc ze strony instytucji na trwałe wpisanych w nasze społeczeństwo. Do nich należy Kościół Katolicki i ludzie wokół niego skupieni. Cieszę się że grupa ludzi, ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich podjęła się trudu bycia rodzicami chrzestnymi i podjęła się pomagania tym dzieciom w ich dalszym życiu. Mam nadzieję, jestem wręcz o tym przekonany, że wytrwają w tym postanowieniu. Tym dzieciom ciągle doświadczanym przez los serdecznie tego życzę! Rada Przyjaciół Harcerstwa której przewodniczę prowadzi świetlicę dla wszystkich potrzebujących dzieci i przynależność do jakiejkolwiek religii nie jest przepustką do udziału w zajęciach tam prowadzonych! To sobotnie zdarzenie, a dla tych dzieci ogromne wydarzenie, to otwarcie dla nich furtki do wyboru ścieżki swego życia. Czy te dzieci dorastając z niej skorzystają to już od nich będzie zależeć! Kazimierz Piotrowski
~lekka zenada 29-03-2010 21:09
a ci co sie loguja, jak np: piipi czy rycymcymcy to tylko z jednego z dwoch powodow - 1. albo zeby ominac (skad inad czasem niesprawiedliwa) moderacje, choc od piipi wyszedl jeden normalny komentarz (pewnie to nie on/ona 2. albo - patrz punkt wyzej
rymcycymcy 29-03-2010 21:22
Niedługo pójdę do spowiedzi ...zapraszam reporterów ! ;))
rymcycymcy 29-03-2010 21:32
A ta "niedojrzałość" Kazimierzup ...to po której stronie ? Postawa niechrześcijańska jest postawą niedojrzałą, czy chrześcijańska musi dojrzeć do innej ? :) ...tzn która racyja jest bardziej Twojsza ? ...proszę o rozwinięcie :)
~odp 29-03-2010 21:49
popieram żołnierza... bo "wierząca w Boga" jest chyba wierzącą ale w siebie. Widzę z jej wypowiedzi bijącą pychę i cynizm. Oczywiście także brak elementarnej wiedzy na temat religii i tego - co jest przez kogo ustanowione. Księża i biskupi sami sobie nie ustanowili sakramentu spowiedzi, bo po co im to? nic przyjemnego. Nikt oprócz kapłana nie pojedna Cię z Bogiem, możesz się "spowiadać przed Bogiem" ale nie otrzymasz w taki sposób rozgrzeszenia, bo to Bóg ustalił takie zasady. Czyli sztuka dla sztuki, aby ulżyć sumieniu. Widać jaka jesteś "wierząca", skoro tak kiepsko znasz Tego, w którego rzekomo wierzysz i nie wiesz nawet co On ustanowił. Apropo - wierzący to jeszcze nic nie znaczy, bo szatan też jest wierzący i to jeszcze jak:-) A dzieci ręczę Ci są pod dobrą duchową opieką katolików wierzących w Chrystusa i żyjących ewangelią. I zanim zaczniesz osądzać "kler" to zadaj sobie pytanie, co zrobiłaś takiego aby wesprzeć ich w tej trudnej misji? modliłaś się za nich itd? oni są z naszych rodzin, a jakie mamy rodziny, takich księży, a prawo do ich osądzania ma wyłącznie Bóg, inny odpowiedzą kiedyś za krytykowanie. Do Izy: matka dzieci nie była "nakłaniana" obiadkami itd. Od dwóch lat chciała ochrzcić dzieci, ale nie jest łatwo znaleźć aż 8 osób chętnych, które wezmą na siebie zobowiązania, przede wszystkim duchowe. Trzeba się z tego cieszyć, a nie szydzić czy złośliwie komentować. pozdrawiam, "chrzestna":-)
~odp 29-03-2010 21:50
popieram żołnierza... bo "wierząca w Boga" jest chyba wierzącą ale w siebie. Widzę z jej wypowiedzi bijącą pychę i cynizm. Oczywiście także brak elementarnej wiedzy na temat religii i tego - co jest przez kogo ustanowione. Księża i biskupi sami sobie nie ustanowili sakramentu spowiedzi, bo po co im to? nic przyjemnego. Nikt oprócz kapłana nie pojedna Cię z Bogiem, możesz się "spowiadać przed Bogiem" ale nie otrzymasz w taki sposób rozgrzeszenia, bo to Bóg ustalił takie zasady. Czyli sztuka dla sztuki, aby ulżyć sumieniu. Widać jaka jesteś "wierząca", skoro tak kiepsko znasz Tego, w którego rzekomo wierzysz i nie wiesz nawet co On ustanowił. Apropo - wierzący to jeszcze nic nie znaczy, bo szatan też jest wierzący i to jeszcze jak:-) A dzieci ręczę Ci są pod dobrą duchową opieką katolików wierzących w Chrystusa i żyjących ewangelią. I zanim zaczniesz osądzać "kler" to zadaj sobie pytanie, co zrobiłaś takiego aby wesprzeć ich w tej trudnej misji? modliłaś się za nich itd? oni są z naszych rodzin, a jakie mamy rodziny, takich księży, a prawo do ich osądzania ma wyłącznie Bóg, inny odpowiedzą kiedyś za krytykowanie. Do Izy: matka dzieci nie była "nakłaniana" obiadkami itd. Od dwóch lat chciała ochrzcić dzieci, ale nie jest łatwo znaleźć aż 8 osób chętnych, które wezmą na siebie zobowiązania, przede wszystkim duchowe. Trzeba się z tego cieszyć, a nie szydzić czy złośliwie komentować. pozdrawiam, "chrzestna":-)
~ 29-03-2010 22:00
W 100% popieram Wierzącą ale w Boga. Brawo
~trzeźwo myślący 29-03-2010 22:05
do postu - 29-03-2010 19:46 | ~do wierzącej ale w co ??? | - - - - zapomniałeś się podpisać jako "kochający bliźniego katolik" gdyż z każdego twojego słowa taka miłość propagowana przez katolicyzm bije, że aż strach się bać, że takiego katolika można spotkać na swej drodze. Jesteś typowym przykładem, że bezgraniczna wiara ogłupia ! I szkoda tych dzieci, że może kiedyś będą podążać Twoją drogą ! I pozdrowienia dla Pana Kazimierza, bo może to była jedyna (dla niego) okazja pokazać tym dzieciom, że świat o tych dzieciach nie zapomniał, chociaż obawiam się, że jak na trafią na takiego księdza jak w Niwnicach, to miłe wspomnienie pozostanie tylko po prezentach.
~Królik 29-03-2010 22:28
Panie Piotrowski! Retoryka, jaką się pan posługuje a także indoktrynacja, którą stosuje pan wobec bezbronnych dzieci sprawia, że pan już raczej nie dojrzeje, by można pana określić mianem człowieka myślącego.
*piipi* 29-03-2010 22:38
~Rymcycymcy ~Hi .. na pewno *ksiądzu nie będzie z Tobą ..nudno!
~Myśliwy 29-03-2010 22:57
To jest Królik a la zając.
~meloman 29-03-2010 23:08
Szanowni internauci. O co Wam chodzi? Co próbujecie udowodnić? Wasze (w większości) komentarze budzą moją odrazę i niesmak. Te dzieci to DZIECI ! Dopóki nie dorosną i nie staną się same odpowiedzialne za własne życie są bezwolne. I dobrze, jeśli ktoś mądry i "normalny" może im pomóc przeżyć dzieciństwo... Każdy z nas dorosłych robi przecież wszystko dla swoich dzieci (czasem jest to stos zabawek, wycieczki, bale, ciuszki, ważne rozmowy o życiu, rodzinie, wartościach...). A dzieci są dziećmi. Mają prawo być dziećmi takimi jak inne... A skąd nadejdzie pomoc - czy od "prywatnych" ludzi czy od kościoła - to nie ma najmniejszego znaczenia. Ważne aby nie zabić dzieciństwa bo zdarza się ono tylko raz... Najpiękniejszym widokiem jest rozradowane dziecko. Jego uśmiechnięta buzia to oblicze Boga. I nie myślcie, że jestem jakimś "mocherem". Bo jestem zwykłym człowiekiem. Czy zauważyliście, że dzieci mają podkrążone oczy i "podkówki" ust... (sic)
~wierzący praktykujący 30-03-2010 1:09
Wszystkie powyższe komentarze sprowadzają się do rozmowy głuchego ze ślepym o kolorach... Dziękuję za uwagę :]
~Obywatel 30-03-2010 8:49
Krzewić ciemnotę od najmłodszego to tylko potrafią.
~Viktoria 30-03-2010 9:03
Popieram wierzaca w Boga. Nic dodac, nic ujac.Dzieki za ten komentarz. Dogmaty katolickie (spowiedz, nieomylnosc papieza, celibat itp) do lamusa. Chrzescijanin nie musi byc katolikiem. Chrzescijanin wierzy w Chrystusa, a nie w spowiedz, celibat, i inne wymysly.Ze ksieza katoliccy zyja i funkcjonuja nie w imie Chrystusa pokazaly czasy najnowsze.Czytajcie wiadomosci, co sie w Europie wyprawia.
~ 30-03-2010 10:40
meloman pisze cos o...pomocy dzieciom z kosciola....chyba cos ci sie pomylio. Ostatnio dzieci w kosciele sa albo bite, albo molestowane.
~Jokerr 30-03-2010 11:28
Zastanawia mnie jedna sprawa. Dlaczego każda pomoc, nawet ta najdrobniejsza, staje się mniej lub bardziej medialną sensacją. Kto tu w końcu więcej zyskał ? Pan Kazimierz z ekipą ? czy te dzieci ? Panie Kazimierzu, jeżeli Pan przekonany jest o tym, że komuś Pan pomógł, bo te dzieci na pewno ucieszył fakt z nowych ubrań i imprezy w czasie której mogły się najeść do syta oraz to co chyba było dla nich najważniejsze, że były w centrum zainteresowania tylu dorosłych (może po raz pierwszy w życiu) to po co chwalić się tym publicznie ? Obawiał się Pan, że nie będzie Pan zauważony ? A może ci sponsorzy oferowali pomoc pod warunkiem, że się o nich wspomni. Proponuję kilka dużych afiszy ze zdjęciami z imprezy umieszczonych na głównym deptaku, bo tutaj najczęściej komentarzem zajmują się dzieci. A tak nawiasem mówiąc to prawdziwi darczyńcy nie oczekujący poklasku, pozostają zawsze anonimowi. Proszę Pana, mam nadzieję, że zostanę dobrze zrozumiany, bo mam dla Pana i pozostałych uczestników, organizatorów i sponsorów, olbrzymi szacunek za te kilka godzin radości jakie sprawiliście tym dzieciom. Pisanie o tym publicznie i na dodatek umieszczanie zdjęć z imprezy z wizerunkami tych dzieci, to tylko hipokryzja w pełnym znaczeniu tego słowa.
~ 30-03-2010 13:02
Jak mozna pisac: "do wspolnoty chrzescijan" ???? ma byc: "do wspolnoty katolickiej". Chrzescijanami sa rowniez Swiadkowie Jehowy, Mormoni, Mennonici, Baptysci, Protestanci (Ewangelicy) i inni. Chrzescijanie to ci, ktorzy wierza w Chrystusa. Niewiedza czy ignorancja?
~fan jelonki 30-03-2010 14:15
aż sie popłakałam.... Ludzie co wy tu piszecie???? Czy to,że ktoś wyciągnął rękę do tych dzieci, zorganizowal dla nich przyjęcie byc może pierwsze w ich życiu, musi oznaczać od razu że mial z tego korzyść????
~ak 30-03-2010 14:45
przecież na zdjęciu widać że "biegiem od chrztu" Co się dziwić, od małego zapisane do jedynie słusznej wiary, biedne dzieci.
kazimierzp 30-03-2010 14:52
@Jokker! Masz dużo racji w swej wypowiedzi, ale tu akurat moje intencje były inne! Ja akurat nie potrzebuję rozgłosu, ale ta rodzina i wiele innych potrzebuje nadal pomocy. Poprzez ten tekst i te zdjęcia chciałem zachęcić innych do podobnych działań! Może to kogoś zainspiruje. @ z godziny 13:02! Tak chrzest jest w wielu religiach i są oni chrześcijanami! Ja sam należę do kościoła katolickiego, ale odczuwam wspólnotę ze wszystkimi chrześcijanami którzy pojmują to jako okazywanie miłości do innego człowieka. W końcu w naszych religiach napisane jest: "stworzył człowieka na podobieństwo Boga". Kochając bliźnich, okazuje się miłość swemu Bogu! Spokojnych Świąt Wielkiejnocy!
~ 30-03-2010 15:01
Do Zolnierz: piszesz glupoty. Oprocz religii katolickiej, jako chrzescijanskiej sa jeszcze inne, takze chrzescijanskie. Nie trzeba nalezec do zadnej "wspolnoty" , jak ty to ujmujesz, zeby to wiedziec. Wyjrzyj poza horyzonty, czytaj gazety, sluchaj radio (niekoniecznie radio Maryja) bo przepadniesz w zapyzialym Ciemnogrodzie. Podpisala: niekatoliczka, niezorganizowana Chrzescijanka.
~ 30-03-2010 15:47
Jak Bog stworzyl czlowieka na swoje podobienstwo, to ja rezygnuje....dziekuje, postoje.
~ 30-03-2010 15:54
do Kazimierza: Jakas ta milosc kosciola katolickiego do bliznich dziwna sie ostatnio porobila...czytasz gazety? ogladasz wiadomosci? ja z takiej milosci bynajmniej rezygnuje. Molestowanie dzieci w imie Boga? nie skorzystam.Zniescie celibat, to moze pogadamy.
~Chrzestni 30-03-2010 18:23
Jesteśmy zaszczyceni i dumni, że mogliśmy zostać Rodzicami Chrzestnymi Korneli, Łucji, Gabrysi i Kajetana oraz pragniemy aby Bóg dał nam siły do wspierania matki i jej dzieci do końca naszych dni.
Joker 30-03-2010 22:14
Do Kazimierza - Tym razem zalogowany, ale również jako Jokerr, bo więcej czasu mam! A więc drogi Kazimierzu nic mi nie pozwala wątpić w to, że bardzo dobrym człowiekiem jesteś, i raczej tego nie kwestionowałem i nie zamierzam, a wręcz właśnie to podkreślałem ! Jednak mądrość tak samo jak z urodą, często też i z altruizmem w parze nie lubi chadzać, co z resztą sam podkreśliłeś grubą kreską w części wypowiedzi kierowanej do mnie. -- Jak się należało zachować ? być może to tylko moja głośna opinia, ale należało nie zwracać uwagi na mój, z jednej strony chwalący z drugiej uszczypliwy post i nie odpowiadać na niego wcale !!! Skoro już ! to nie należało się tłumaczyć z dobrych intencji (do których za chwile wrócę, bo nimi całe piekło jest wybrukowane !!!). Ale może zastanówmy się nad tym co napisałeś i tymi dobrymi intencjami - cytat " Poprzez ten tekst i te zdjęcia chciałem zachęcić innych do podobnych działań" - Pytanie pierwsze ! - czy Ty "bardzo dobry człowieku" masz pisemną zgodę na publikację tych zdjęć ? (mam nadzieję, że wiesz co oznacza słowo publikacja) Pytanie drugie - do czego Ty "bardzo dobry człowieku" chcesz zachęcić innych ? do pomagania biednym ? czy może do wyłapywania nieochrzczonych ? i do robienia im publicznych przyjmowań na łono chrześcijaństwa ? Co proponujesz ? może wszyscy powinni się teraz rozglądać i będziecie łapać niewiernych jak szczury w pułapkę i proponować, że jak dadzą się ochrzcić to im fajną imprezę zafundujecie ? Widzisz mój drogi "Samarytaninie" pomoc w zamian za określone zachowanie również jest karalna !!! Resztę dobry człowieku dopowiedz sobie sam, albo skorzystaj z pomocy radcy prawnego. Widzisz, w naszym kraju, czy raczej może w naszej Konstytucji zapisane jest prawo do swobody w zakresie wyznań. Jeżeli zaproponowałeś/liście komuś powrót na łono chrześcijaństwa w zamian za określone profity, to można to uznać za przymuszenie do określonego zachowania. --- Otóż Kazimierzu, wielka chwała dla Ciebie jest za to, że w jakiś sposób udało Ci się zorganizować imprezę dla dzieci - tutaj chciałbym bardziej ująć, że dla dzieci z ubogiej rodziny, które w jakiś sposób zaznały tyle miłosierdzia,(nie kojarz tego zwrotu jako mojej przynależności do jakiejkolwiek religii) dobroci, zaangażowania i zainteresowania, ludzi dorosłych (czytaj też obcych) w życie dzieci, na które do tego czasu nikt uwagi nie zwracał, być może nawet właśni rodzice. To piękne co zrobiłeś ! może te dzieci nagle zrozumiały, że są w tym społeczeństwie potrzebne ! Ale zrozum mnie człowieku ! Nagłaśnianie całej sprawy, umieszczenie zdjęć dzieci i opisywanie chwalebnego czynu, dokonanego przez samego siebie, na mniej lub bardziej poczytnym portalu, stawiają cię w rzędzie osób wyczekujących na pochwałę i akceptację. Ja akceptuję i podziwiam Twoje poświęcenie, zaangażowanie w pomoc innym i chwała, chwała, chwała Ci za to !!! Tylko nie mieszaj się do religii, i nie opowiadaj, że w imię religii to zrobiłeś, bo to już jest nie etyczne ! I może nie staraj się aby ktokolwiek próbował cię naśladować, bo nawet jeżeli posłużysz za przykład, to i tak odpowiadać karnie będziesz - bo jaką masz pewność, że twoi naśladowcy, opornego jako zwłoki, do ołtarza nie zaciągną ? Pozdrawiam Kazimierzu i proponuję chwilę refleksji, bo nie każdego co w chwili obecnej, w ogromnej biedzie żyje, sytuacja materialna spowodowana jest brakiem przynależności religijnej.
Joker 30-03-2010 23:28
A tak już poza nawiasem drogi Kazimierzu, bo mi to spokoju nie daje, próbowałeś pytać innych wiernych, kto ? gdzie ? i jakiej pomocy potrzebuje ? - uczynni wskażą Ci setkę rodzin, bogobojnych, na co dzień do kościoła uczęszczających i być może bardziej pomocy potrzebujących, którzy częstokroć zwątpili już w swojego boga i składane do niego modlitwy (ja znam takich) - może byś im pokazał, że twój bóg i twoja wiara potrafią więcej ? Tak! wiem, to jest nieatrakcyjny i niemedialny towar ! i nie byłoby o czym pisać a i do takich pomocy doraźnych trudno byłoby jakiś portal zaangażować, i gdzie tu sława ? I sorry za uszczypliwość ! Ale jak pisałem „hipokryzja” przodem – może nikt się nie skapnie .Ale nadal uważam, że zorganizowałeś tym dzieciom przepiękną frajdę i że jesteś dobrym człowiekiem.
kazimierzp 31-03-2010 6:40
Jokerze! Nie jest się wstanie wszystkim pomóc, ale nie jest to jedyna rodzina objęta pomocą przez Radę Przyjaciół Harcerstwa. Co do tej uroczystości to nie ja byłem organizatorem, oni zostali w tekście wymienieni, tu ja byłem rejestrującym to zdarzenie i za zgodą rodziny i organizatorki przekazałem to do publicznej wiadomości! Że stało się to impulsem do szerszej dyskusji, to dobrze!
~ 31-03-2010 8:25
Joker, dzieki za wypowiedzi-nic dodac nic ujac.Wylapywanie niechrzczonych. Ja mialabym na mysli inna pomoc. Zapewnic biednym dzieciom ferie, kupic ksiazki, buty, ubrania przyniosloby wiecej pozytku.
~... 31-03-2010 9:51
Te dzieci i inne otrzymują pomoc. Chrzest był jedynie zwieńczeniem większej akcji i inspiracją.
~ 31-03-2010 12:31
Chetnie poczytam o tej "innej" pomocy. Bardzo prosze o przyklady. Ten temat mnie interesuje.
~asrock 31-03-2010 15:11
Znam całą czwórkę tych dzieci i chrzest to największy prezent jaki można było im dać. Dzięki temu będą mogły teraz tak jak inne dzieci pójść do Komunii, co wcześniej nie było im dane. Jak wiadomo Komunia to wielkie wydarzenie w życiu każdego dziecka, każde czeka na ten dzień, więc dzięki pomocy RPH spełniło się marzenie także i tych dzieciaczków. Co do innej pomocy także ją otrzymują i nie tylko ta czwórka, pozostałe dzieci również. Wszyscy się tutaj tak ostro wypowiadacie o Kościele, ale żadne z was nie wzięło nawet pod uwagę, że te dzieci tego chciały i dzięki pomocy wspaniałych ludzi to dostały!!!
~asrock 31-03-2010 15:14
Znam całą czwórkę tych dzieci i chrzest to największy prezent jaki można było im dać. Dzięki temu będą mogły teraz tak jak inne dzieci pójść do Komunii, co wcześniej nie było im dane. Jak wiadomo Komunia to wielkie wydarzenie w życiu każdego dziecka, każde czeka na ten dzień, więc dzięki pomocy RPH spełniło się marzenie także i tych dzieciaczków. Co do innej pomocy także ją otrzymują i nie tylko ta czwórka, pozostałe dzieci również. Wszyscy się tutaj tak ostro wypowiadacie o Kościele, ale żadne z was nie wzięło nawet pod uwagę, że te dzieci tego chciały i dzięki pomocy wspaniałych ludzi to dostały!!!
~Wierząca ale w Boga 31-03-2010 19:47
Do osoby podpisującej się jako"chrzestna".Niezbyt dokładnie przeczytałaś mój komentarz lub po prostu nie potrafiłaś zrozumieć zawartej w nim treści.Postawiony tam znak zapytania odwoływał się do osób formułujących ten artykuł.Przeraziła mnie Twoja agresja słowna,brak tolerancji na inne zdania.Nie pomyślałaś ze nie każdy myśli tak jak TY??Zawsze były ,są i będą zdania podzielone co nie znaczy że trzeba kipieć nienawiścią.Pytasz co robię dla innych??Było by Ci zapewne bardzo głupio za Twoje słowa gdybym miała cokolwiek udowodnić i zapamiętaj takie słowa-Nie kwiat,lecz owoc stanowi wartość rośliny,chcesz poznać człowieka,patrz na jego czyny.A ponieważ Pan Bóg dał mi rozum to korzystam z niego jak potrafię bo jestem taka a nie inna i taką kochał mnie będzie,on mnie osądzi i rozgrzeszy i jemu służyć będę.Dobrze, również abyś miała świadomość że ludzie wierzący inaczej niż Ty ,też są ludzmi i uszanuj ich wybór-to też dzieci Boga,też cierpią,kochają potrzebują powietrza i radości.Domyślisz się teraz, dlaczego tak zastanawiam się nad tym Kościołem Katolickim?Może jeszcze raz-Kościołem Katolickim-nie wiarą!!!
~Karolina_k 31-03-2010 21:38
Wszyscy \'\'MĄDRZY\" ludzie zastanówcie się, co wy w ogóle tutaj wypisujecie!!!! Robicie nie wiadomo \"co\" z tego,że Pan Kazimierz napisał tutaj parę słów o tych dzieciach, o tym,że wreszcie ktoś się nimi zainteresował. Te dzieci przeżyły więcej w swym krótkim żywocie niż niejeden z was. Dzięki ludziom, którzy im pomagają;dzieci te mogą choć trochę \"zobaczyć tego innego świata\", trochę lepszego niż mają na co dzień. Dziewczynki są prze-szczęśliwe i wdzięczne na swój sposób za to co mogły przeżyć, za tą chwilę zainteresowania wokół nich. Podziwiam również ludzi, a przede wszystkim Panią Jolę kobietę o wielkim sercu, że mimo przeciwnością losu zdołała doprowadzić do szczęśliwego finału. Czytając niektóre komentarze jest mi po prostu wstyd, że ludzie mogą być tak egoistyczni, tak pozbawieni jakichkolwiek uczuć i tak podle nastawieni nawet w stosunku do tak bezbronnych dzieci, które nie są niczemu winne.
~ortodoks 1-04-2010 11:36
"Wierząca ale..." ja za to jestem pod wrażeniem Twojej tolerancyjności. Pod tekstem o fajnej akcji zorganizowania chrztu dla dzieciaków musiałaś napisać jakimi to hipokrytami są katolicy, w przeciwieństwie do Ciebie-prawdziwej chrześcijanki. Słyszałaś o czymś takim jak pycha? Ten obrzydliwy Kościół, którego "obywatelami" jesteśmy my-katolicy naucza nas, że pycha to pierwszy z grzechów głównych. Więcej pokory.
~odp dla ortodoks 1-04-2010 14:59
P.Bóg dał nam rozum i zdolność rozpoznawania dobra od zła,obdarzył miłością i zaufaniem,nie nakazywał kupczenia w świątyniach(Częstochowa-Licheń a teraz szykujący się kolejny BAZAR w Lednicy.Czy ktokolwiek władający tymi "Świętymi miejscami"posiada w sobie dość pokory aby temu zaprzestać?Czyż nie pychą jest właśnie w tak Świętych miejscach i tak blisko P.Boga? czerpać korzyści materialne?No może to nie pycha,ja nazwałabym to po prostu profanacją ŚWIĘTEGO MIEJSCA.Tak jak być może w przyszłości te dzieciaczki,zostaliśmy nauczeni wiary w niebo,piekło,czyściec,za złe czyny strącani w ognie piekielne,za grzech na pokutę zadaną przez pana w czarnej sukni,który w zakamarkach zakrystii próbuje mnie obmacywać a ja czuję jak dziś,strach -jak się zachować, aby ksiądz się na mnie nie pogniewał a tego, na lekcji religii nie uczyli,czy odsunąć się czy przytulić w zaufaniu?Ufne i dobre dziecko można tak wykrzywić że dopiero być może po kilkudziesięciu latach, zrozumie jak zostało wykorzystane przez kościół,który dla mnie niestety do końca już pozostanie siedliskiem zła,łapczywości,rozpusty i brakiem jakiegokolwiek związku z P.Bogiem.Pośrednikom dziękuję a wierzyć i tak będę po SWOJEMU.Spokojnych Świąt dla wszystkich-Nie lękajcie się-Te słowa Ojca Świętego niech pozostaną z nami i dla nas
~ortodoks 1-04-2010 21:12
Bardzo mi przykro z powodu tego czego doświadczyłaś. Tylko czy właściwą odpowiedzią na to jest oskarżanie Kościoła o wszystko co złe? Przywołałaś Jana Pawła II, który był głową Kościoła i w jego nauczaniu nie znajdziesz nawoływania do odrzucania Kościoła, wręcz przeciwnie. Ojciec Święty jest chyba najlepszym dodwodem na to, że Kościół nie jest siedliskiem zła.Przykładów takich postaci jak On w historii Kościoła można znaleźć wiele. Nie chcę Ci tu prawić kazań, ale tylko zwrócić uwagę na to, że prawdziwe jest powiedzenie "święty Kościół grzesznych ludzi". Pomimo tego, że czasem nawet wśród kapłanów można znaleźć osoby niegodnie wypełniające swoje powołanie, to wielu jest kapłanów oraz świeckich autentycznie zaangażowanych w niesienie Ewangelii. Dziś rozpoczęliśmy Triduum Paschalne. Tego czego chciałbym Ci życzyć z okazji nadchodzących Świąt to pojednania... z Kościołem. Ja też, jeszcze nie tak dawno, byłem "z Kościołem pokłócony" i miałem podobne podejście do Twojego. Jednak w Kościele odnalazłem prawdę i drogę zbawienia. Moje serce jest już spokojne, czego i Tobie życzę. Zapewniam o pamięci w modlitwie. Pozdrawiam
~dasia 1-04-2010 23:14
cudowna wiadomość.... super ze tak sie stalo.... oby tak dale.... zycze wytrwalosci w kolejnych sakramentach... trzymam kciuki za wasza rodzine... powodzenia!!
~ ~bonia ~ 1-04-2010 23:27
Bardzo podobała mi się wypowiedz ~melomana ,dzieci są dziećmi i trzeba o nie dbać .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group