Piątek, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 4711
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jakuszyce: Bieganie po pucharowych trasach

Poniedziałek, 12 grudnia 2011, 17:45
Aktualizacja: 17:46
Autor: red.
Jakuszyce: Bieganie po pucharowych trasach
Fot. archiwum
Na dobre rozpoczął się biegowy sezon narciarski w Szklarskiej Porębie. Polana Jakuszycka, zwłaszcza w niedzielę była oblężona. Można było już biegać także trasami Pucharu Świata.

W Szklarskiej Porębie ślad narciarski założony jest już na kilkunastu kilometrach wokół Polany Jakuszyckiej i z każdym dniem sytuacja się poprawia. Czynne są już najbardziej popularne trasy amatorskie jak i te wyczynowe. Miłośnicy biegów sił mogą spróbować na niemal 70 procentach tras, po których 17 i 18 lutego ścigać się będą najlepsi zawodnicy na świecie.

Zawody Pucharu Świata w Narciarstwie Biegowym rozgrywane są po raz pierwszy w Polsce w niekwestionowanej stolicy tego sportu. W piątek zaplanowane są sprinty techniką dowolną, a w sobotę 10 km (kobiety) i 15 km (mężczyźni) stylem klasycznym. Natomiast w niedzielę 19 lutego na Szrenicy odbędzie się FIS World Uphill Trophy – zawody, które mają być przyszłością Pucharu Świata. Startujący najpierw będą wbiegać pod szczyt Szrenicy, a następnie zjadą na metę w Szklarskiej Porębie. Tego dnia ośrodek SkiArena Szrenica dla narciarzy zjazdowych czynny będzie od 10.00

(UM Szklarska Poręba)

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group