Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 8507
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Bieg Piastów: Sukces 17–letniej jeleniogórzanki

Sobota, 5 marca 2016, 23:47
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 marca 2016, 8:26
Autor: Przemek Kaczałko
Polana Jakuszycka: Bieg Piastów: Sukces 17–letniej jeleniogórzanki
Fot. Przemek Kaczałko
W sobotę, 5 marca 2016 r. Polana Jakuszycka gościła narciarzy, którym nie straszny królewski dystans. W biegu na 50 km zwyciężył reprezentant Szwajcarii Toni Livers, a wśród pań najlepsza była Adela Boudikova z Czech, jednak naszą regionalną dumą może być wyczyn debiutantki – Kamili Boczkowskiej. 17–letnia jeleniogórzanka zajęła 7. miejsce w klasyfikacji kobiet i była najlepszą Polką na tym wyczerpującym dystansie.

Rywalizację na królewskim dystansie ukończyło 1426 zawodników, ale by tego dokonać każdy z nich musiał przezwyciężyć własne słabości. Na starcie pojawiło się kilka znanych osób, w tym liderzy cyklu Worldloppet: Aurélie Dabudyk z Francji (druga w sobotnim biegu) oraz jej rodak Ivan Perrillat Boiteux (11. miejsce), utrzymując prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Po tym jak na trasę wyruszyła elita do biegu przystąpiło pięciu zwycięzców Biegu Piastów sprzed lat: Stanisław Michoń (najlepszy w pierwszym biegu w 1976 roku), Edward Dudek, Waldemar Witulski, Mariusz Jasiński i Zbigniew Lis. W kolejnych grupach można było spotkać wielu stałych bywalców stałych bywalców Polany Jakuszyckiej, a także gen. Romana Polko (nr startowy 1313).

- Ostatnie dwa kilometry była walka z samym sobą: skurcze na brzuchu, na udach dały się we znaki, ale optymistyczne myślenie i wiara w to, że dam radę i utrzymam pozycję, którą mam pozwoliła mi na to, że ukończyłem ten bieg, więc jestem bardzo zadowolony - wyznał na mecie najlepszy z Polaków Daniel Iwanowski z Białegostoku.

Wspaniały debiut na królewskim dystansie zaliczyła Kamila Boczkowska (MKS Karkonosze Sporty Zimowe), która na mecie pojawiła się jako pierwsza Polka. - To był mój debiut, ale biegło mi się super. Miejscami było troszkę brudu, ale ogólnie trasa świetnie przygotowana i warunki śniegowe bardzo nam dopisały. Na pewno za rok wystartuję jeszcze raz - powiedziała 17-letnia jeleniogórzanka.

W niedzielę (6.03) ostatni dzień rywalizacji podczas 40. Biegu Piastów. W programie biegi na 25 km techniką dowolną i na 9 km klasykiem oraz Rodzinna Wyprawa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group