Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 5855
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JAKUSZYCE: Bieg Piastów „od kuchni”

Poniedziałek, 16 marca 2009, 8:22
Aktualizacja: 15:27
Autor: ahawer
JAKUSZYCE: Bieg Piastów „od kuchni”
Robert Ignaciak
Fot. R. Ignaciak
Bieg Piastów widziany oczami Vipów, gości zaproszonych, przedstawicieli mediów to tysiące zawodników z wielu krajów, rekordy, medale, nagrody. Największy wpływ na powodzenie takiej imprezy mają jednak ci, którzy dbają o zawodników w szatniach, na trasach, w punktach żywieniowych, itp.

W dniach 7 -8 marca uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych z Jeleniej Góry wraz z opiekunami (K.Piterą i M.Świderską) wzięli udział w obsłudze tej wielkiej masowej imprezy o światowym zasięgu jakim jest Bieg Piastów. Karolina, Agata, Anita dbały o to, aby każdy kto przekroczył linię mety otrzymał pamiątkowy medal; Justyna, Kasia, Agnieszka, Monika, Ala i Asia w szatniach reprezentowały organizatorów Biegu Piastów i to dzięki nim zawodnicy mieli wrażenie, że są wyjątkowymi uczestnikami tej imprezy.

Dziewczyny zadały sobie trud nauczenia się w kilku językach powitania, życzenia powodzenia i pytania o samopoczucie. Trzeba było tam być, aby widzieć uśmiechnięte twarze zawodników, to dziewczyny swoją postawą, troską o nich, powodowały, że zapominali o trudach biegu. Miały także okazję praktycznie sprawdzić umiejętności językowe. Łukasz dbał o bieżące dostarczanie list z wynikami, Edyta i Sandra zajmowały się paszportami Worldloppet i Euroloppet. Kaja pełniła funkcję asystentki Prezesa Biegu Piastów Pana Juliana Gozdowskiego.

Dziewczynom należą się słowa uznania za chęć pracy dla innych, wspaniałą postawę i życzenia możliwości wykorzystania zdobytego doświadczenia w przyszłości, ponieważ w tym roku kończą szkołę.

W czwartek, 12 marca, Prezes Biegu Piastów spotkał się z całą grupą, wyraził uznanie i wdzięczność za pracę na rzecz Biegu Piastów i wręczył symboliczne upominki. Wysłuchał także pomysłów: co poprawić w przyszłym roku. Żałował, że w tym roku większość biorących udział w obsłudze Biegu Piastów kończy szkołę i nie będzie mogła w przyszłym roku wziąć udziału

Jeśli jeszcze nie wybrałeś szkoły, rozważ możliwość kontynuowania nauki w Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystycznych.w Jeleniej Górze. Zapraszamy na Dni Otwartych Drzwi Szkoły 19 marca, 2 kwietnia i 23 kwietnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group