Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 5276
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bieg na niebiesko

Sobota, 2 kwietnia 2022, 5:55
Autor: WAC
Jelenia Góra: Bieg na niebiesko
Fot. WAC
Wczoraj (1.04) z okazji przypadającego dziś Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w Szkole Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze zorganizowano „Bieg dla Autyzmu”.

Z racji zimowej aury, jaka od kilku dni panuje w Jeleniej Górze tegoroczna edycja biegu miała charakter marszu. Odbył się on szkolnymi korytarzami. W geście solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem wszyscy uczniowie i nauczyciele szkoły ubrali się na niebiesko, gdyż ten kolor jest symbolem Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

| Szkoła Podstawowa nr 8 jako jedyna w mieście posiada odziały integracyjne – mówi dyrektor SP nr 8 Maria Silbert - Salabura. - Wśród naszych uczniów znajduje się 18 dzieci ze stwierdzonym różnym spektrum autyzmu. Dzieci te uczą się według takiej samej podstawy programowej jak ich koledzy. Natomiast praca z nimi różni się od tej prowadzonej z rówieśnikami, bo mają one zaburzenia emocjonalne. Dlatego w ich edukacji biorą udział pedagodzy specjalni, którzy wspierają nauczycieli prowadzących zajęcia. Inni uczniowie SP nr 8 mają świadomość, że wśród ich kolegów są dzieci z niepełnosprawnościami. Już od pierwszej klasy rozmawiamy z dziećmi i tłumaczymy, że różnimy się w różny sposób i one to akceptują. To procentuje w naszej codziennej pracy, ale i potem w życiu dorosłym naszych absolwentów.

Twoja reakcja na artykuł?

9
69%
Cieszy
1
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group